1. Z uwagi na fakt, że Światowe Igrzyska Jeździeckie  Alltech FEI WEG będą trwały wraz  z ceremonia otwarcia i zamknięcia  ponad 16 dni dobrze jest przyjrzeć się uważnie planowi WEG 2010. Rywalizacja w każdej z 8 prezentowanych w Kentucky dyscyplin jeździeckich będzie przebiegała przez kilka dni. Warto więc tak zaplanować swój pobyt w Kentucky, by obserwować zmagania jeźdźców w taj dyscyplinie, która nas najbardziej interesuje.

    2. Po wybraniu interesującej nas dyscypliny warto wcześniej zaopatrzyć się w niezbędne bilety wstępu. Bilety są już dostępne, a ich dystrybucja prowadzona jest przez Ticketmaster. Zakupu można dokonać poprzez witrynę internetową www.ticketmaster.com lub wykonując telefon do Ticketmaster Hotline dzwoniąc pod numer: 1-800-745-3000.
Na stronie internetowej Ticketmaster znajdziecie dokładne informacje o rodzajach i cenach biletów.

    3. Zaplanuj odpowiednio wcześnie miejsce swojego noclegu. Short's Sports and Events, oficjalny partner Światowych Igrzysk Jeździeckich 2010 przygotował różnorodne propozycje zawierające pobyt w hotelach, prywatnych kwaterach, kempingach w zróżnicowanych opcjach  (np. zawierających śniadanie lub nie) i cenach.

    4. Zaplanuj wcześniej środek komunikacji jakim dotrzesz do Lexington, miejsca rozgrywania rywalizacji sportowej Alltech FEI WEG 2010. to drugie co do wielkości miasto stanu Kentucky posiada w bezpośredniej bliskości trzy porty lotnicze. Najbliższy Lexington's Blue Grass Airport zapewnia bardzo dobre i wygodne połączenia lotnicze. Ponadto wygodne i wydajne połączenia drogowe czynią to miasto dostępne w granicach jednego dnia podróżny samochodowej dla 2/3 populacji żyjących w USA.

    5. Pomyśl wcześniej o miejscu parkingowym, jeśli zamierzasz dojeżdżać na miejsce rozgrywania konkursów samochodem. Liczba miejsc parkingowych w w Kentucky Horse Park jest ograniczona i bezpieczniej będzie wcześniej takie miejsce zarezerwować i opłacić. Można tego dokonać od tym adresem: http://www.clickandpark.com/apps/events?rJ = Jl4v2JhEnTMU3ftlPpg6hm4fp0O7d7a-YHCgEfgkptY =& rC = YmvL
Swoje tereny na dodatkowe miejsca parkingowe na czas trwania Alltech FEI WEG 2010 odda Uniwersytet Stanowy. Z parkingu zlokalizowanego na kampusie University of Kentucky's Coldstream Reserch widzowie będa transportowani na teren  Kentucky Horse Park przez wszystkie 16 trwania rywalizacji.
Więcej informacji na ten temat znajdziecie pod tym adresem:  http://www.alltechfeigames.com/content.aspx?id=3106

    6. Dowiedz się wcześniej co możesz a czego nie możesz wnieść na teren rozgrywania Alltech FEI WEG 2010. Każdy widz zanim zasiądzie na trybunach bedzie musiał przejśc przez bramkę bezpieczeństwa.żeby unikną niepotrzebnych przykrości podczas jej przechodzenia i zakłucania w ten sposób tempa zajmowania miejść, warto wczesniej zapoznac się z listą rzeczy zabronionych do wnoszenia na teren WEG.
Już teraz można się z nią zapoznać pod tym adresem:  http://www.alltechfeigames.com/content.aspx?id=3038&ekmensel=c580fa7b_8_42_3038_7
Ponieważ lista ta ulega dynamicznym zmianom, dobrze będzie sprawdzic ja bezpośrednio przed wyjazdem na Alltech FEI WEG 2010.

    7. Sportowe zmagania jeźdźców uczestniczących w WEG 2010 z pewnościa niezwykle frapujące i przysparzające wielkich emocji nie będa jedyną atrakcją dla widzów zgromadzonych na trybunach  Kentucky Horse Park.
Organizatorzy zapraszają na wiele pokazów związancy z końmi czy zakupy sprzętu i wyposarzenia jeździeckiego na Targach Jeździeckich. Z pewnością wiele będzie sie można nauczyć podczas prelekcji  i pokazów w Alltech Experience Pavillion lub odwiedzając pawilon poswięcony koniom arabskim, zatytułowanym Prezent od Pustyni.
Wszystkie te i wiele jeszcze innych atrakcji organizatorzy przygotowali dla widzów, którzy by je zobaczyć nie będą musieli wychodzić poza teren  Kentucky Horse Park.
Pod tym adresem mozna sie dowiedziec więcej o tym co jeszcze organizatorzy zapewniają w ramach biletu wstępu:  http://www.alltechfeigames.com/tradeequine/default.aspx?id=348&ekmensel=c580fa7b_8_50_btnlink
a pod tym adresem znaleźć więcej informacji na temat  Kentucky Horse Park : www.kyhorsepark.com.

    8. Lexington jest miastem, które oferuje odwiedzającym go podczas Alltech FEI WEG 2010 widzom atrakcie związane nie tylko z końmi. Przed przyjazdem do miasta warto zaznajomic się z jego bogatą, skierowaną do odwiedzających je gości ofertą. Mozna to zrobic poprzez stronę internetową:  www.visitlex.com
Ponadto w trakcie trwania Alltech FEI WEG 2010 w centrum Lexington odbywać się będzie pokaz świateł  Spotlight Lexington.

    9. Będąc w Lexington, drugim co do wielkości mieście stanu Kentucky, zaznajomic się warto z szeroka ofetrą miasta a więc gmachem Opery i Teatru oraz tym, z czego słynie stan Kentucky i wybrac się z toru wyscigów konnych do destylatorni burbona czy winnic. Z pewnością wizyta ta wzbogaci kibiców jeździectwa o nowe doświadczenia.
Więcej informacji można znaleźć pod adresem: http://www.thekentuckyexperience.com/tke-overview.html
Więcej informacji na temat gościnnego stanu Kentucky, w którym znajdziesz piękne jeziora, jaskinie skalne, góry oraz bezkresne, zielone pastwiska znajdziesz pod adresem:  http://kentuckytourism.com

    10. Twoja droga do Alltech FEI WEG 2010 jest już zakończona. Masz już bilet? Zabukowałeś już odpowiedni lot?
Możesz teraz pozostawać w stałym z nami kontakcie poprzez internetową stronę Facebook: http://www.facebook.com/pages/Lexington-KY/2010-Alltech-FEI-World-Equestrian-Games/30058213248   
lub poprzez stronę:  http://twitter.com/2010AllTechWEG
albo  czytając nasz blog:  http://www.2010alltechweg.blogspot.com/
gdzie znajdziesz wszystkie wewnętrzne informacje czy sylwetki sławnych uczestników Światowych Igrzysk Jeździeckich 2010.