Dwukrotna mistrzyni Polski, wieloletni reprezentant kadry narodowej seniorów, podjęła współpracę szkoleniową ze Stadniną Koni Ciekocinko już w drugiej połowie 2012 roku, a obecnie przyjęła propozycję reprezentowania Klubu Sportowego Stadniny w Ciekocinku.

Zmiana barw klubowych związana jest z szerszymi planami współpracy tego utytułowanego zawodnika z nowym Klubem zarówno w zakresie prowadzenia treningów i klinik w Stadninie w Ciekocinku jak też udziału w zawodach Krajowych i Zagranicznych.

Podejście do sportu który stanowi istotę każdego mojego dnia, jaki reprezentują twórcy Stadniny Ciekocinko, jest bardzo spójny z moim światopoglądem i systemem wartości jaki wyznaję. Współpraca oparta na poszanowaniu konia i wartości sportowych, profesjonalne podejście do codziennej pracy i wzajemny partnerski szacunek. Od pierwszego dnia doskonale się rozumiemy i myślę że to nie przypadek.” – powiedziała Aleksandra Lusina.

Przez ostatnie lata cierpliwie budowaliśmy podstawy naszej Stadniny, opierając się na konsekwentnym inwestowaniu w najlepsze źrebaki i młode konie.  Obecnie przyszedł ten moment, kiedy posiadając konie w rocznikach 4,5,6,7 latków, możemy silniej zaangażować się w starty na zawodach i dalszy rozwój naszych koni, głównie poprzez budowanie doświadczenia na parkurach. Olbrzymie doświadczenie Aleksandry będzie nieocenione dla wzmocnienia naszego teamu i wsparcia dla olbrzymiej pracy jaką moja żona, Sandra Piwowarczyk Bałuk od lat inwestuje na rzecz osiągnięcia w przyszłości ambitnych celów postawionych przed naszym ośrodkiem.” – powiedział Tomasz Bałuk.

Droga rozwoju jaka przyjęliśmy w strategii rozwoju, wymaga olbrzymiej cierpliwości, wytrwałości oraz co najważniejsze: pokory. Jesteśmy jednak przekonani, ze w długiej perspektywie pozwoli nam to na osiągnięcie sukcesu w tym wymagającym sporcie w kategoriach międzynarodowych. Bliska współpraca z Aleksandrą od ubiegłego roku doskonale nam się układa. Mamy bardzo podobne podejście do jeździectwa i spełniania wymagań jakie stawia ono przed zawodnikami traktującymi ten sport na poważnie. Prawidłowy rozwój sportowy młodych koni, który stanowi dla mnie podstawę dla myślenia o wynikach sportowych w przyszłości, jest procesem bardzo wymagającym wobec zawodnika i prowadzącego go trenera. Jesteśmy obie zainteresowane przede wszystkim ciągłym rozwojem własnym jako zawodnika oraz stawki koni jaką mamy do dyspozycji. W tym zakresie bardzo ważne jest również korzystanie z regularnych klinik prowadzonych przez innych doświadczonych trenerów, również spoza naszego Kraju. Doskonale w tym zakresie rozumiemy się z Aleksandrą.” - powiedziała Sandra Piwowarczyk Bałuk, wieloletni zawodnik i właścicielka Stadniny.

     Stadnina Ciekocinko posiada obecnie pełną infrastrukturę sportową konieczną do prowadzenia profesjonalnych sportowych treningów i szkoleń w dyscyplinie skoków przez przeszkody. W roku 2013 Stadnina organizować będzie cykliczne szkolenia i kliniki, zarówno w sezonie halowym jak i otwartym.
W sezonie zimowym do dyspozycji zawodników oddana jest ogrzewana hala 30 x 70 wyposażona w podłoże kwarcowe wraz z infrastrukturą. W sezonie otwartym do pracy treningowej ośrodek posiada dwa place: profesjonalnie przygotowany parcour trawiasty 125 x 60 oraz tzw. „all weather  parcour” – plac kwarcowy 175 x 40. Do dyspozycji zawodników jest kompletny zestaw przeszkód belgijskiej firmy Top Jumps, który zostanie uzupełniony w sezonie letnim zestawem Grand Prix przygotowanym przez renomowaną firmę Beck+Heun.