Za nami konkurs EEF Series NC w którym Polska drużyna zajęła 7 miejsce. Bezbłędnie w konkursie rankingowym jeździł dzisiaj też Maksymilian Wechta, a dwa konkursy w Pilisjászfalu wygrała Ilona Janas. W czołówce CCI4* przed decydującym crossem plasuje się Mateusz Kiempa.

CSIO3* Longines EEF Series, Stutteri Ask (DEN)

Już w piątek rozegrano konkurs Pucharu Narodów, czyli główny cel startu w tych zawodach. Polskę w pierwszej kwalifikacji EEF Series NC reprezentowali Dawid Skiba na belgijskim wałachu Odilon van het Bevrijdthof, Michał Ziębicki na oldenburskim wałachu Balou's Batman, Tomasz Miśkiewicz na oldenburskiej klaczy Velvet Lazar oraz Przemysław Konopacki na wałachu Pure Pasion From Second Life Z. W pierwszym nawrocie świetną jazdę zaprezentował Tomasz Miśkiewicz, który jako jedyny był bezbłędny. Michał Ziębicki miał jeden błąd, a Dawid Skiba oraz Przemysław Konopacki mieli po dwie zrzutki. Pierwszy nawrót konkursu zespołowego Polska ukończyła na 8 miejscu z wynikiem 12 pkt karnych. W drugim nawrocie ponownie błędów nie popełnił Tomasz Miśkiewicz z klaczą Velvet Lazar. Swój wynik poprawili Dawid Skiba oraz Przemysław Konopacki, którzy tym razem mieli tylko po jednym błędzie. Końcowy wynik naszej reprezentacji to 20 pkt karnych i 7 miejsce.

VELVET LAZAR - Tomasz Miśkiewicz

Wcześniej tego dnia bezbłędny w konkursie 140 cm był Michał Ziębicki na belgijskim ogierze O’lord DB i zajął 16 miejsce. Jeden punkt za czas i jeden błąd odnotował Tomasz Miśkiewicz na hanowerskim ogierze VHS Bastion, a łącznie 7 pkt karnych miała Anna Szary-Ziębicka na holsztyńskim ogierze Bimber Boy. Ta zawodniczka odnotowała dzisiaj też czysty przejazd w konkursie 135 cm, gdzie dosiadała oldenburskiego wałacha Luciano (13 miejsce). Błędów na przeszkodach nie miał także Tomasz Miśkiewicz na westfalskiej klaczy VHS Come to me i z 1 pkt za czas zajął 22 miejsce.

Relacja TUTAJ

CCI4* LONGINES PfingstTurnier, Wiesbaden (GER)

Już pierwszego dnia zawodów reprezentanci Polski musieli zmierzyć się z dwiema próbami - ujeżdżeniem i skokami. Rano trzy polskie pary zaprezentowały się na czworoboku i to w bardzo dobrym stylu. Najlepiej pojechał Mateusz Kiempa, który na niemieckiej klaczy Libertina miał tylko 26,7 pkt karnego i zajął 7 miejsce. Paweł Warszawski razem z holsztyńską klaczą Lucinda Ex Ani 4 zajął 13 miejsce z wynikiem 30,3 pkt, a Jan Kamiński na wałachu rasy SP Jard uplasował się na miejscu 19 (33,1 pkt). Na parkurze najlepszy ponownie był Mateusz Kiempa, który jeździł bezbłędnie i przy zmiennym szczęściu przeciwników udało mu się awansować na 5 pozycję. Paweł Warszawski przed próbą terenową zajmuje 17 miejsce, a jego dorobek punktowy to na ten moment 38,4 pkt. Jan Kamiński spadł na 26 pozycję, a do crossu przystąpi z wynikiem 45,1 pkt.

Libertina - Mateusz Kiempa

CDI3* Pilisjászfalu (HUN)

Wczorajsze zwycięstwa polskich amazonek pozwoliły na start w dzisiejszych finałach. Katarzyna Milczarek razem z ogierem Guapo prezentowali się w konkursie CDI-W GP Freestyle. Przejazd dowolny z muzyką sędziowie ocenili na 72,135% co dzisiaj zapewniło drugie miejsce w konkursie. Ilona Janas razem z hanowerskim wałachem Dark Knight zmierzyli się z programem Grand Prix Special w ramach CDI3*. Parę oceniono na 65,085% co pozwoliło na kolejne zwycięstwo. Ilona Janas triumfowała dzisiaj też w finale CDIYH na 5-letnim, hanowerskim ogierze Venito 50. Para poprawiła galop, który był dzisiaj oceniony najwyżej, bo na 8,4 pkt, a ich wynik końcowy to 81,400%. .

CSI4* Bourg en Bresse (FRA)

Starty w piątek we Francji rozpoczął Maksymilian Wechta i już pierwszego dnia zawodnik zmierzył się z konkursem 150 cm zaliczanym do Longines Ranking. Maksymilian Wechta dosiadał swojego podstawowego konia, holsztyńskiego ogiera Chepettano. Parkur pokonali bezbłędnie, chociaż bez zbędnego pośpiechu i uplasowali się na dobrym, 11 miejscu. Do konkurs 140 cm zawodnik wybrał dwa konie. Parkur bezbłędnie pokonał razem z holsztyńskim ogierem Mystique (35 miejsce), a na klaczy rasy SP Cortina Maksymilian Wechta miał w sumie 6 pkt karnych. Zawodnik wystartował jeszcze w jednym konkursie 140 cm, ale w ramach CSI2*. Tu na ogierze rasy SP Eldorado miał w sumie 15 pkt karnych.

CHEPETTANO - Maksymilian WECHTA

CSI2* Budapest (HUN)

W czołówce konkursu 130 cm CSIU25 uplasował się dzisiaj Kacper Mróz, który na wałachu Fifty-Fifty Van Boven de Wevels był bezbłędny i zajął 5 miejsce. W konkursie na tej samej wysokości, ale w ramach CSI2* zawodnik miał dwa błędy w starcie na klaczy Sunclair Z. Bezbłędnie ten parkur pokonała za to Klaudia Siarkiewicz, która na klaczy Andigo Al Z wywalczyła 10 miejsce. Zawodniczka wystartowała jeszcze w konkursie Dużej Rundy 140 cm na ogierze rasy KWPN Jackpot B. Tu też nie miała zrzutek, a czas przejazdu pozwolił jej na zajęcie 12 miejsca.