W związku z niejasną sytuacją na Hipodromie Wola, o której informowaliśmy tutaj, organizator zawodów 4FOULEE - Klub Sportowy Jumping Events nadesłał do nas komunikat, który publikujemy poniżej:

 

Międzynarodowe zawody jeździeckie na Hipodromie Wola nasze stowarzyszenie organizuje od 7 lat. Oczywiście ich historia sięga znacznie, znacznie dalej. Wtedy, w 2013 roku, impreza zyskała wysoką rangę czterech gwiazdek i były to pierwsze w Polsce zawody o tak wysokim prestiżu. Dziś obok CSIO5* w Sopocie i CSI4* CAVALIADA Poznań należymy do trójki najbardziej znaczących imprez w skokach przez przeszkody w Polsce.

 

Z Hipodromem Wola jesteśmy związani długoletnią umową. Aktualna obejmuje lata 2018-2023. Na podstawie tej umowy w zeszłym roku zainwestowaliśmy w dalszy rozwój imprezy i nową markę 4FOULEE. Impreza jest świetnie odbierana przez zawodników i kibiców. Wielokrotnie gościliśmy medalistów Igrzysk Olimpijskich i Mistrzostw Świata.

 

W 2020 roku wprowadzamy nowy element i oprócz zawodów w skokach przez przeszkody odbędą się również międzynarodowe zawody w powożeniu. To powrót tej pięknej konkurencji na Hipodrom po 25 latach – wtedy w Poznaniu odbyły się Mistrzostwa Świata w zaprzęgach parokonnych. Dzięki temu 4FOULEE wyjdzie poza trawiasty hipodrom i wykorzysta piękne, pagórkowate tereny w jego otoczeniu.

 

Nasza współpraca z Hipodromem układa się bardzo dobrze i nasze wspólne działania powodują, że impreza i obiekt z roku na rok prezentują się coraz lepiej. To fantastycznie zlokalizowane w centrum miasta miejsce i, jak podkreślają gwiazdy przyjeżdżające z całego świata, unikatowe na jeździeckiej mapie Europy. Teren Hipodromu jest bardzo duży. W związku z tym jesteśmy przekonani, że nigdy nie zabraknie na nim miejsca dla sportu jeździeckiego na najwyższym światowym poziomie.

Przygotowania do imprezy 2020 trwają pełną parą. Impreza zgłoszona jest do kalendarza Światowej Federacji Jeździeckiej, a my rozpoczęliśmy już sprzedaż biletów.

 

4FOULEE – CHI4* Poznań (4-7 czerwca 2020 roku)

 

Międzynarodowe zawody i pokazy jeździeckie

Międzynarodowe zawody jeździeckie 4FOULEE CHI4* Poznań mają unikalny charakter, bo odbywają się na zabytkowym, trawiastym hipodromie Wola i łączą w sobie dwie bardzo widowiskowe konkurencje: skoki przez przeszkody i powożenie zaprzęgami czterokonnymi.  Zawody w skokach mają rangę czterech gwiazdek i pulę nagród bliską miliona złotych. Aż 5 z 15 konkursów zaliczanych będzie do światowego rankingu. Trzy z nich mają szczególne znaczenie i odbywać się będą każdego dnia po południu. W piątek będzie to konkurs 150 cm z rozgrywką, w sobotę konkurs dwunawrotowy (145 cm - XI Memoriał Macieja Frankiewicza), a w niedzielę Grand Prix (160 cm). To przyciągnie na start doskonałych zawodników z całego świata i najlepszych Polaków. Każdy z konkursów ma ciekawą formułę, a kibice za każdym razem będą zaznajamiani z zasadami rywalizacji i trudnościami technicznymi parkurów.

 

Rozgrywane po raz pierwszy w ramach 4FOULEE zawody międzynarodowe w powożeniu zaprzęgami czterokonnymi to niezwykłe widowisko. Składają się na nie trzy próby: ujeżdżenia, maratonu (po pagórkowatych i częściowo zalesionych terenach wokół samego hipodromu) i zręczności powożenia (na hipodromie). Wszystko to to połączenie elegancji, dynamiki i brawury niezwykłych pojazdów ciągniętych przez cztery szybkie i zwinne konie.

 

Nie zabraknie dodatkowych pokazów dla publiczności takich jak: tradycyjni ułani poznańscy, pony games, koncerty i musztry paradne orkiestr dętych z mażoretkami.

 

Na kibiców czekają też liczne stoiska handlowe (głównie jeździeckie), gastronomiczne i specjalna strefa dla dzieci (animatorzy zabaw, przejażdżki na kucykach itp.).

 

Foto: Łukasz Kowalski