Podczas zawodów w Gliniku Zaborowskim 13-14 sierpień zobaczyliśmy całą plejadę amazonek i jeźdźców. Wśród nich nie zabrakło liderów poszczególnych kategorii. Jeźdźcy reprezentowali województwa: świętokrzyskie, śląskie, małopolskie, pomorskie (specjalnie dla Pucharu Maciej „Gleba” Florek), lubelskie, mazowieckie, podkarpackie oraz Słowację. Podczas czwartej kwalifikacji przekroczona została liczba 100 par sklasyfikowanych w rankingu „Developres Otwarty Puchar Podkarpacia”.

Zawodnicy oddali łącznie przez cztery kwalifikacje 4132 skoki pokonując przy tym dystans ponad 100 km.

Przy pięknej słonecznej pogodzie odbyły się kwalifikacje we wszystkich trzech kategoriach. W najważniejszej z nich zwyciężył Robert Uchwat na koniu Giorgio W z JKS”Pogórze”. W pokonanym polu pozostawił zwycięzcę poprzedniej edycji Pucharu Podkarpacia Katarzynę Uchwat (awans z pozycji 12 na 8) oraz Katarzynę Darłak – która awansowała z pozycji 9 na 2.

I miejsce Robert Uchwat, II miejsce Katarzyna Uchwat, III miejsce Katarzyna Drałak

Kategoria srebrna miała bardzo emocjonującą rozgrywkę do której awansowało 6 par. Najszybsza była zawodniczka Gabriela Duszkiewicz na koniu Casablanca, która po raz drugi wygrała kwalifikację co daje jej pozycję lidera. Na miejscu drugim uplasowała się zawodniczka FKJK Zatoka – Anna Styczeń na koniu Turbud Oquidama, która przegrała o jedyne 0,03s! Bardzo blisko zwycięstwa była również Marika Dubiel na koniu Collina, która pokonała parkur w czasie 33,58 s czyli o 0,3 wolniej od zwycięzcy.

I miejsce Gabriela Duszkiewicz, II miejsce Anna Styczeń, III miejsce Marika Dubiel

Kategoria brązowa – towarzyska zgromadziła największą grupę uczestników – 33 pary. Tutaj nie zawiodła liderka i po niesamowitych skrótach po raz trzeci zwyciężyła pucharze Podkarpacia. Sylwia Sypień na koniu Quick Aqua z UKJ Pegaz wyprzedziła 21 zawodników, którzy startowali w rozgrywce, i jako jedyna zeszła poniżej 30 sek. Miejsce drugie przypadło młodziutkiej 14 letniej amazonce z UKJ „Fort” Łuczyce Edycie Wajda na koniu Dekster. Miejsce trzecie dla debiutującej Aleksandry Frankowskiej z KJ „Stangret” Kielce, która startowała na koniu Boston. Maciej „Gleba” Florek bardzo dobrze prezentował się w konkursach wstępnych wygrywając jeden z nich. W konkursie kwalifikacyjnym z wynikiem 33,02s zajął 8 miejsce. Dzięki tak wysokiej pozycji awansował o jedno miejsce w rankingu i obecnie zajmuje pozycję szóstą.

I miejsce Sylwia Sypień, II miejsce Edyta Wajda, III miejsce Aleksandra Frankowska

Jeszcze tylko jedna kwalifikacja 10-11 września w KJ „Leśna Wola” w Głogowie Małopolskim, a później zawody finałowe 8-9 października w JKS „Pogórze” w Gliniku Zaborowskim.