Głównym punktem programu jest międzynarodowa gonitwa z przeszkodami Wrocławska Trial (gon. 5), traktowana jako generalny sprawdzian przed wrześniową Wielką Wrocławską. Konie pobiegną na dystansie 4000 m i po drodze będą miały do pokonania 17 przeszkód, w tym dwie bardzo trudne technicznie – przejście drogi i bankiet ziemny, czyli górkę. Na liście zgłoszeń znalazło się osiem doświadczonych rumaków, z których trzy zapisali trenerzy z Czech. Największymi sukcesami może się poszczycić wyhodowany w USA 7-letni wałach Blesk, który wygrał w karierze osiem gonitw, z czego po dwie z płotami i przeszkodami. W tym roku startował już trzykrotnie, raz zwyciężając i dwa razy plasując się na drugim miejscu, m.in. w Złotym Pucharze na dyst. 4400 m w Pardubicach, gdzie lepszy od niego okazał się tylko faworyt Khalshani. Trenerem Bleska jest Grzegorz „Greg” Wróblewski, który w ubiegłym roku wygrał jako pierwszy Polak słynną Wielką Pardubicką. Partynice zna bardzo dobrze, bo zwyciężał tu w Wielkiej Wrocławskiej jako jeździec i trener. Dwa pozostałe konie z Czech to klacze polskiej hodowli: Sun Belina trenera Stanislava Popelki (m.in. czwarta w Kryształowym Pucharze w Pardubicach) i Cervara trenerki Pavliny Sůrovej.

   Blesk z pewnością wystartuje w roli faworyta, a powalczyć z nim spróbują konie przygotowane przez naszych trenerów. Krab ze stajni Wiesława Kryszyłowicza ma w tym roku za sobą dwa bardzo udane występy w gonitwach z przeszkodami – w Nagrodzie Otwarcia Sezonu przegrał tylko z niespodziewaną triumfatorką Dżordżetą służewieckiego trenera Macieja Jodłowskiego, a w kolejnym swoim starcie już bezapelacyjnie zwyciężył. Bardzo dobrze zaprezentował się Hinton (tr. Robert Świątek), który w tym sezonie zadebiutował w stiplu i zajął drugie miejsce za Krabem. W stawce są jeszcze dwie klacze: Księżna Śniegu (tr. Michał Borkowski) i Santonia (tr. Kazimierz Rogowski).

   Bardzo mocną obsadę ma również międzynarodowa gonitwa z płotami na dyst. 3400 m (gon. 3). Lista zgłoszeń obejmuje 10 koni, w tym dwa z Czech. Wyhodowanego w Wielkiej Brytanii 5-letniego Tamburina (trzy zwycięstwa w karierze) trenuje Zdena Havlíčková dla jednej z największych stajni wyścigowych DS Pegas. Drugi czeski reprezentant to wyhodowany w Golejewku 5-letni Acer, który w swoim płotowym debiucie zajął trzecie miejsce na dyst. 3900 m w Pardubicach; jego trenerem jest Stanislav Popelka. W tym biegu jednak do roli faworyta pretenduje 4-letni Sopran Best, reprezentant stajni prowadzonej na Służewcu przez trenera Kazimierza Rogowskiego. Wyhodowany został we Włoszech, gdzie tylko w tym roku startował czterokrotnie w gonitwach z płotami lub przeszkodami, zajmując miejsce drugie, trzecie i dwukrotnie czwarte. We Wrocławiu biegał dwa razy: w przeszkodowej Nagrodzie Otwarcia Sezonu miał upadek w końcówce wyścigu, a w kolejnym występie w gonitwie z przeszkodami przybiegł trzeci.

  Dziesięciokonną obsadę ma także Memoriał Kasi Litwiniuk – gonitwa dla trzyletnich koni arabskich, których dosiadać będą same amazonki (gon. 4). Program wyścigowej niedzieli na Partynicach uzupełniają dwie gonitwy dla 3-letnich koni pełnej krwi angielskiej i jedna dla 3-letnich arabów.