14 maja o godz. 12:00 rozpoczyna się kolejny dzień wyścigowy sezonu 2023 na Wrocławskim Torze Wyścigów Konnych – Partynice. W programie znalazło się siedem gonitw, wśród nich dwie międzynarodowe gonitwy z przeszkodami.

 

Ponadto najmłodsi tradycyjnie mogą liczyć na przejażdżki na kucykach, natomiast fani hobby horse na treningowe przejazdy po parkurze. Po raz kolejny publiczność będzie mogła również skorzystać z oprowadzania po stajni z instruktorem. Organizatorzy zapraszają w godzinach 12:00 – 16:00, wstęp na wyścigi jest bezpłatny.

 

Trzeci dzień sezonu wyścigowego 2023 na Partynicach głównie upłynie pod znakiem rywalizacji jeźdźców z Czech w gonitwach skakanych. Z siedmiu zaplanowanych wyścigów, tylko trzy rozegrają się na dystansach płaskich, pozostałe cztery to gonitwy skakane, dwie z płotami i kolejne dwie z przeszkodami typu cross-country. W obu gonitwach przeszkodowych wystartuje zwycięzca Wielkiej Pardubickiej z 2021 roku – Pavel Slozil.
Konie startujące w pierwszej gonitwie pojawią się w padoku już o godz. 12:15, pierwsza gonitwa wystartuje o godz. 12:45, kolejne w odstępach 30 minutowych.

 

O godz. 12:00 rozpoczynają się atrakcje dla dzieci zlokalizowane w okolicach placu zabaw „Konikowo”. Na najmłodszych czekać będą kucyki z Wyższej Szkółki Jazdy Partynice. Na ogrodzonym terenie pod okiem instruktorów dzieci od 3 roku życia mogą korzystać z przejażdżek.
Po raz kolejny organizatorzy przygotowali parkury otwarte hobby horse. Na czworoboku konkursowym uczestnicy będą mieli do dyspozycji kilkanaście przeszkód oraz elektroniczny pomiar czasu. To świetna okazja, żeby przygotować się do czerwcowych zawodów ligi hobby horse na Partynicach.

 

Organizatorzy przygotowali również dwie tury zwiedzania stajni rekreacyjnych z instruktorem, o godz. 13:00 i 14:00. To atrakcja na którą należy się zapisać wcześniej przez stronę internetową: bilety.torpartynice.pl.
Podczas oprowadzania uczestnicy zobaczą z bliska różne konie, dowiedzą się jak są zbudowane, jak funkcjonują, jak się z nami komunikują oraz jak powinniśmy się przy nich zachowywać.

 

3 dzień wyścigowy sezonu 2023

14 maja (niedziela) godz. 12:00 – 16:00

Wrocławski Tor Wyścigów Konnych – Partynice, ul. Zwycięska 2

Wstęp wolny