Debiutant Sjabahar ‘OA pod Kamilem Grzybowskim pewnie zwyciężył w gonitwie dla trzyletnich koni czystej krwi arabskiej II grupy. W dystansie galopował na trzeciej pozycji, za prowadzącym Hasemem Al Khalediah (Natalia Hendzel) i podążającym tuż za nim Apollo Del Sol (Anton Turgaev). Na finiszowej prostej Hasem Al Khalediah zaczął słabnąć, rozpędzał się natomiast Sjabahar ‘OA i wysunął się przed Apollo Del Sol. Zwycięskiego konia trenuje Cornelia Fraisl.

 

W gonitwie dla trzyletnich koni III grupy poprowadziła Krolowa Anna (Małgorzata Kryszyłowicz), na chwilę zmieniła ją na czele Altamura (Natalia Hendzel). W ostatnim zakręcie do przodu przesunęły się Książę Persji pod Konradem Mazurem i Tonerre (Michal Abik). Na finiszowej prostej osłabła Altamura, Książę Persji pewnie zmierzał po zwycięstwo, a próbującego go dogonić Tonerre wyprzedziła Krolowa Anna, która złapała drugi oddech. Trenerem zwycięzcy jest Wojciech Chaboski.

 

Kolejny debiutant, Kenjiy dosiadany przez Kamila Grzybowskiego łatwo wygrał gonitwę dla trzyletnich koni czystej krwi arabskiej hodowli krajowej. Po tym, jak na finiszowej prostej osłabł dyktujący tempo w dystansie Echiriusz (Natalia Hendzel), na czele wyścigu znalazł się podążający za nim Echaron (Małgorzata Kryszyłowicz). Ale już od wyjścia z zakrętu rozpędzać się zaczął Kenjiy i mniej więcej w połowie prostej łatwo wyprzedził lidera, zaś w końcówce na trzecie miejsce wysunął się Endurance (Konrad Mazur). Zwycięskiego konia trenuje Cornelia Fraisl.

 

Pierwszą w tym sezonie gonitwę w ramach Pucharu Młodych Jeźdźców pod patronatem Dyrektora WTWK-Partynice wygrała Colonelle dosiadana przez Agnieszkę Tokarek. Klacz prowadziła niemal od startu wyścigu na klasycznym dystansie 2400 m i mimo pościgu Diory (Dastan Sabatbekov) na finiszowej prostej pewnie obroniła pierwszą pozycję na celowniku. Trzeci przybiegł Mobecq (Claudia Pawlak), który od początku galopował w czołówce. Trenerem zwycięskiej klaczy jest Wojciech Chaboski.

 

W gonitwie eksterierowej konie na prowadzeniu zmieniały się, na prostą wyprowadził Elleneusz (Małgorzata Kryszyłowicz) i długo wydawało się, że zmierza po zwycięstwo. Ale tuż przy kanacie znakomicie finiszowała debiutantka Akaria, na której jechał Esentur Turganaaly Uulu, odbierając w końcówce zwycięstwo Elleneuszowi. Trzecie miejsce zajęła Dyplomacja (Michal Abik). Akarię, podobnie jak pozostałe dwa konie, trenuje Wiesław Kryszyłowicz.

 

 

Sprinterską gonitwę (1400 m) wygrała Urugwajka pod Antonem Turgaevem, ale o zwycięstwo musiała stoczyć ciężki bój z Shurim (Konrad Mazur), który mocno naciskał na prostej, ulegając w celowniku tylko o nos. Z pozostałej stawki na trzecie miejsce w końcówce wysunął się Letbygonesbeicons (Konrad Brygier). Trenerem Urugwajki jest Michał Borkowski.

 

 

Drugą gonitwę uczniowską wygrała Elegantka pod Sanzharem Altynbekovem, która w dystansie galopowała w środku stawki. Po wyjściu na finiszową prostą ruszyła do ataku, w ślad za nią podążyła Make Sure (Roksana Kułaga) i obie klacze stoczyły walkę o zwycięstwo, w której Elegantka była lepsza o krótki łeb. Na trzecie miejsce w końcówce finiszowała Noranda (Esentur Turganaaly Uulu), która musiała nadrabiać stratę, z jaką galopowała w dystansie. Trenerem zwycięskiej klaczy jest Michał Borkowski.