W środę 6 października o godz. 12:30 ruszy dziesiąty dzień sezonu wyścigów konnych na Partynicach. W programie znalazło się siedem gonitw, w tym dwie uczniowskie odbywające się w ramach Czempionatu Młodych Jeźdźców pod patronatem Polskiego Klubu Wyścigów Konnych. Na starcie zamelduje się pierwsza szóstka aktualnej klasyfikacji czempionatu na czele z prowadzącą – Oliwią Szarłat.

 

Wyścigi odbędą się z udziałem publiczności, wstęp jest bezpłatny. Transmisję online można oglądać na stronie: torpartynice.pl.

 

W dwóch kolejnych gonitwach na Partynicach rywalizować będą uczniowie i starsi uczniowie w ramach Czempionatu Młodych Jeźdźców pod patronatem Polskiego Klubu Wyścigów Konnych.

 

Walka o końcowy triumf zaostrza się. Aktualna czołówka klasyfikacji wygląda następująco: prowadzi Oliwia Szarłat (97 pkt), drugi jest Oskar Nowak (84 pkt), trzecie miejsce zajmuje Joanna Rychlak (64 pkt). Jeszcze mniejsze różnice są na kolejnych pozycjach – czwarty jest Kumushbek Dogdurbek Uulu (44 pkt), piąty Ravshanbek Mannanbek Uulu (43 pkt), szósta Agnieszka Tokarek (42 pkt). Całą szóstkę zobaczymy na starcie we Wrocławiu.


Po raz trzeci w tym sezonie pobiegną dwulatki. Dobrze ostatnio zaprezentowały się Kassar i Nebbiana, zajmując drugie i czwarte miejsce w odstępie pół długości. Drugi raz na wyścigowej bieżni pojawi się Australian Reef, córka znakomitego ogiera Australia, który wygrał angielskie i irlandzkie Derby. Po dobrym reproduktorze jest też debiutant Omar – jego ojciec Jovellanos to zwycięzca Nagrody Rulera i Nagrody Iwna (Przychówku).

 

W gonitwie dla trzyletnich i starszych folblutów na klasycznym dystansie 2400 m zaprezentuje się bardzo dobra trzylatka Noble Claudine, która na Partynicach wygrywała w wieku dwóch lat. Jej rywalem będzie m.in. Mobecq, który ostatnio jest w dobrej formie – zwyciężył na 1907 m i był trzeci na 3200 m.


Bardzo wyrównaną stawkę zgromadziła na starcie gonitwa dla trzyletnich koni czystej krwi arabskiej I grupy. Eworio Gal, który zwycięsko zakończył swój poprzedni start na Partynicach, ponownie zmierzy się z Endemolem, który już raz go pokonał. Dobrą formę zaprezentowała ostatnio Wieża Dumania, finiszując druga.

 

Dziesiąty dzień sezonu wyścigowego 2021

Wrocławski Tor Wyścigów Konnych – Partynice, ul. Zwycięska 2

6 października (środa) godz. 12:30, wstęp wolny

13:00 – start pierwszej gonitwy

16:30 – koniec mityngu

Wyścigi można również obejrzeć online – transmisja od godz. 12:30