Dziś w Olszy zakończył się Sportowy Czempionat Polski Młodych Koni. Rozegrano finały pozostałych 3 kategorii. Standardowo dzień zamykał Memoriał Jana K. Dąbrowskiego, dzisiaj na poziomie 140 cm, który wygrał Kamil Grzelczyk.

W finale koni 5-letnich (120 cm) startowały 62 pary. To był bardzo emocjonujący finał, ponieważ 4 pary o zwycięstwo rywalizowały w rozgrywce. Bez punktów karnych, pierwsze miejsce wywalczył ogier rasy SP NOTTINGHAM S (Glasgow-w vh Merelsnest x Romualdo KWPN), którego prezentował Kamil Grzelczyk. Konia wyhodował Hubert Szurik, a właścicielką jest Edyta Ordon.

Pozostałe 3 pary ukończyły rozgrywkę z 4 punktami karnymi, więc o drugim i trzecim miejscu na podium decydował czas. Najszybciej parkur pokonał i tym samym zajął drugie miejsce, wałach rasy SP LANCELOT (Elvaro KWPN x Canabis Z hol.), którego dosiadał Mateusz Tyszko. Pochodzi on z hodowli SK Nad Wigrami, a należy do Klubu Sportowego Nad Wigrami Sp. z o.o.. Ostatnie miejsce na podium należało do wałacha rasy holsztyńskiej DIAMANTINO (Diamant de Semilly x Cassilano), na którym startował właściciel konia Dawid Pasek.

NOTTINGHAM S i Kamil Grzelczyk

W finale koni 6-letnich przeszkody mierzyły 130 cm. Z parkurem zmierzyło się 47 par, jednak bezkonkurencyjny, pokonujący jako jedyny bezbłędnie wszystkie parkury, okazał się wałach rasy hanowerskiej CONFEDRO (Conthargos x Federweisser), którego prezentował Filip Lewicki. Właścicielem zwycięskiego konia jest Paweł Leis.

Drugie miejsce, z jednym punktem karnym, zajęła klacz rasy BWP RAMATUELLE FDS (Tangelo Van Du Zuuthoeve x Kannan), należąca do firmy Device s.r.o., której dosiadała Zuzanna Jarocka. O trzecie miejsce na podium walczyło 6 par z 4 punktami karnymi. Najszybciej parkur rozgrywki pokonał wałach rasy SP NERRADO (Number One x  Landjonker S), którego dosiadała Angeliki Podgórna. Konia wyhodował Mariusz Grabowski, a należy do Jakuba Podgórnego.

CONFEDRO i Filip Lewicki

W finale koni 7-letnich (135 cm) wystartowało 30 par. O miejscach na podium zadecydowały dwie rozgrywki. Pierwsze miejsce w tej kategorii wywalczył westfalski ogier GOLDSTAR W (Grand Slam VDL BWP x Balou Du Rouet old.), którego prezentował Dawid Skiba. Koń został wyhodowany w Niemczech, a należy do firmy PPH JoL Sp. z o.o. Sp. Kom. - Jan Ludwiczak.

Z 4 punktami karnymi, na drugim miejscu, uplasował się wałach rasy hanowerskiej CANTURO GRANDE (Canturano x Phin Phin), którego dosiadał Wojciech Dahlke. Koń należy do Anny Garapuczyk i pochodzi z hodowli właścicielki. Trzecie miejsce na podium należało do ogiera rasy oldenburskiej OK LAZAR (Malito De Reves x Berlin (ex Caspar)), na którym startował Jacek Zagor. Pochodzi on z hodowli Edmunda Lazarewicza, który jest też jego właścicielem.

GOLDSTAR W i Dawid Skiba

Zwieńczeniem czempionatu był Memoriał Jana K. Dąbrowskiego. Był to konkurs dwunawrotowy z przeszkodami o wysokości 140 cm. Pierwsze miejsca na podium zajęli zawodnicy z zerowymi kontami, a o zwycięstwie zadecydował czas drugiego nawrotu. W najkrótszym czasie parkur pokonał Kamil Grzelczyk startujący na wałachu SENIOR zajmując tym samym pierwsze miejsce. Z niewiele wolniejszym czasem, na drugim stopniu podium, uplasował się Jakub Kubiak dosiadający wałacha QUILIBET. Trzecie miejsce wywalczył Dawid Skiba, który startował na wałachu ODILON VAN HET BEVRIJDTHOF.

SENIOR i Kamil Grzelczyk

Dziś również rozegrał się konkurs pocieszenia dla koni 5, 6 i 7 letnich 115/125/130 cm. Bezbłędnie parkur pokonało 6 par, ale najszybciej przejechała go Tamara Tybulczuk dosiadająca wałacha rasy SP CENTURION (Lupicor x Stakkato), co dało parze zwycięstwo. Na drugim miejscu podium uplasował się Mateusz Tyszko, który startował na holsztyńskim ogierze UNICHELLO (Unikato hol. x Nekton hol.). Ostatnie miejsce na podium wywalczyła Julia Skotarczak startująca na wałachu rasy KWPN MR. IT'S POSSIBLE SRK (It's Possible SRK x Tygo).

❗️Kopiowanie, przetwarzanie, rozpowszechnianie materiałów filmowych w całości lub w części bez zgody autora jest zabronione.