Dziś ostatni dzień trzydniowych zawodów HZO B1* w Lesznie. Przez ten czas mogliśmy zobaczyć przejazdy ponad 150 zawodników. Dzisiaj w finale Grand Prix triumfowała Zuzanna Januszewska.

Najwyższym dzisiaj konkursem był finał Grand Prix, na parkurze, którego stanęły przeszkody o wysokości 140 cm. Bezbłędnie podstawowy przejazd ukończyły 3 pary na 16 startujących. Jako jedyna rozgrywkę bez punktów karnych ukończyła Zuzanna Januszewska. Zawodniczka startująca na oldenburskiej klaczy IRONIA ukończyła rozgrywkę w czasie 34,73 s. Z 4 punktami karnymi i czasem przejazdu rozgrywki 32,21 s,  na drugim miejscu podium stanęła Magda Kamińska-Kumorek dosiadająca oldenburskiego wałacha BRANDY. Ostatni stopień podium wywalczyła Agnieszka Olszewska, która startowała na klaczy rasy KWPN JAVENDA. Para ukończyła przejazd z wynikiem 4 punktów karnych i czasem rozgrywki 39,81 s.

Przeszkody o wysokości 130 cm stanęły na parkurze finału Średniej Rundy, z którymi zmierzyło się 28 zawodników. Do drugiej fazy awansowało 19 par, a 9 z nich ukończyło przejazd drugiej fazy bez punktów karnych. Pierwsze miejsce, z czasem przejazdu drugiej fazy 27,78 s, zdobył Krzysztof Retka startujący na ogierze rasy Zangersheide HIGH BOOTS D'IVE Z. Drugie miejsce, ze stratą zaledwie 0,09 s (27,87 s) wywalczyła Magda Kamińska-Kumorek startująca na niemieckiej klaczy CHOCO LADY. Na trzecim stopniu podium, z czasem przejazdu drugiej fazy 28,58 s, stanęła Dominika Gardas, która wystartowała na wałachu rasy Zangersheide DENZEL BLUE Z.

44 par zapisanych było na liście startowej finału Małej Rundy 2, klasy N. Bezbłędnie parkur ukończyło 16 par, a o zwycięstwie zadecydował czas przejazdu. W finale zwyciężyła Matylda Malepszy startująca na klaczy rasy KWPN LADY MILLION. Para zagwarantowała sobie zwycięstwo czasem przejazdu 60,25 s. Ze strata 0,73 s, drugi wynik 60,98 s i drugie miejsce zdobyła Magda Kamińska-Kumorek, która wystartowała na wałachu rasy AES HAZELBERG'S KRISTOFFERSON. Kaja Litka, która dosiadała wałacha rasy WURT GOOFY, z czasem przejazdu 62,77 s, wywalczyła trzecie miejsce.

W finale Małej Rundy 1, klasy P, wzięło udział 31 par, a 15 z nich ukończyło swoje przejazdy bez punktów karnych. O miejscach na podium zadecydował czas przejazdu. Bezkonkurencyjnie najszybciej parkur w czasie 52,49 s, pokonała Zuzanna Prymek, która dosiadała klaczy VIVARA, tym samym zwyciężając finał. Na drugim miejscu, z czasem przejazdu 58,00 s, stanęła Dominika Gardas startująca na belgijskiej klaczy LOLITA VAN AVERMAET. Ostatni stopień podium zdobyła Weronika Borkowska, która wystartowała na niemieckiej klaczy FERRY. Para ukończyła przejazd w czasie 60,22 s.