Drugi tydzień zawodów w Hiszpanii potwierdza wysoka formę Adama Grzegorzewskiego i jego koni.

Oliva/ESP

Nie było łatwo wygrać dzisiejszy konkurs finałowy rundy koni 7-letnich. Do rozgrywki zakwalifikowało się aż 19 par, a lista nazwisk startujących w nim zawodników niewiele różniła się od tych na najważniejszych światowych imprezach. Bezbłędny przejazd w parkurze podstawowym (135 cm) dał Adamowi Grzegorzewskiemu i 7-letniej klaczy Stakata (Stanley – Embassy I) prawo udziału w rozgrywce. A w tej nikt nie miał szans z polską parą, która ukończyła swój przejazd w czasie 37,92 s – czyli o ponad 2,5 sekundy szybciej niż kolejny zawodnik, którym był Lorenzo Toscano/ITA na Dandy d’Armor.

Ten sukces pozwolił klaczy Stakata zwyciężyć w klasyfikacji koni 7-letnich pierwszej części zawodów MET w Olivie. Do tego rankingu, obok wyniku dzisiejszego konkursu liczył się także finał z poprzedniego tygodnia, w którym klacz zajęła 9. miejsce. Gratulujemy Adamowi Grzegorzewskiemu oraz właścicielce konia, Pani Katarzynie Woźnej. W klasyfikacji koni 6-letnich na 9. miejscu uplasowała się klacz Jaminka P (wł. Sylwia Grzegorzewska).

W konkursie 135 cm Adam Grzegorzewski zanotował bezbłędne przejazdy na dwóch swoich koniach – Dante i Heartcor F (1 pkt. za czas). Na wałachu Jacuzzy nasz zawodnik wystartował w konkursie kwalifikacyjnym do Grand Prix, który ukończył z wynikiem 7 pkt.

Kronenberg/NED

Szczęście nie do końca dopisywało dziś Maksymilianowi Wechcie, który w każdym z dzisiejszych konkursów miał błędy. Kwalifikację do GP, w której wystartował na ogierze Number One, ukończył z wynikiem 8 pkt. W konkursie 140 cm miał po zrzutce zarówno na ogierze Fibonacci S jak i na klaczy Quadriga. Z wynikiem 4 pkt. ukończył także konkurs dla koni 7-letnich, w którym dosiadał ogiera Cassiopeia.