Dobrze w Belgii wciąż prezentują się młode konie. Konkurs dla 7/8-latków wygrała tam dzisiaj Oliwia Ostrowska. Polska młodzież kontynuuje też dobry weekend w Holandii. Dzisiaj może zabrakło zwycięstwa, ale zawodnicy plasowali się w czołówce większości konkursów.

CSI2* Opglabbeek (BEL)

Dzisiaj ponownie rozegrano tu wieczorny konkurs o wysokości 145 cm, ale tym razem nie zaliczany był on do Longines Ranking. Dwie polskie pary zmierzyły się z tym parkurem. Błędów na przeszkodach nie miała Klaudia Rajtar-Wojciechowska startująca na wałachu Calleto Z. Przekroczona norma czasu skutkowała jednak jednym punktem karnym i nie pozwoliła zawodniczce na walkę w rozgrywce. Przemysław Konopacki na wałachu Pure Pasion From Second Life Z miał w sumie 12 pkt karnych w przebiegu podstawowym.

W konkursie 135 cm CSI2* najlepiej z naszych jeździła dzisiaj juniorka Natalia Urbańska. Zawodniczka na klaczy rasy SP Calisia była bezbłędna i wywalczyła 7 miejsce. Z jednym błędem z tego parkuru zjechała inna młoda zawodniczka, 15-letnia Tola Świerczyńska, która dosiadała klaczy rasy SP Andora.

Dobra forma nie opuściła młodych koni, a dzisiejszy konkurs dla 7/8-latków zakończył się zwycięstwem polskiej pary. Najlepsza w tym konkursie okazała się Oliwia Ostrowska startująca na klaczy rasy KWPN Lentolina-S. W czołówce konkursu uplasowała się też Adrianna Ostrowska dosiadająca ogiera rasy KWPN Landmeister VDL (9 miejsce) oraz Joanna Rosicka-Tyszko, która na oldenburskim ogierze Manchester Red Wine była 18-ta. Młodsza grupa, koni 5/6-letnich, miała dzisiaj ostatni konkurs swojej rundy. Bardzo dobre, 4 miejsce, w tym finale zajęła Adrianna Ostrowska startująca na belgijskim ogierze Stormer van het Bevrijdthof. Bezbłędnie ten parkur pokonał jeszcze Michał Tyszko, który na holsztyńskim ogierze Libello Hartbreaker Ask uplasował się na 15 miejscu.

W ramach CSI1* oglądaliśmy dzisiaj dwa konkursy. W trudniejszym, o wysokości 125 cm, bezbłędna była Joanna Rosicka-Tyszko, która na klaczy Via Calida wywalczyła 6-te miejsce. W konkursie 120 cm, mimo błędu w drugiej fazie, dobre, 10 miejsce zajęła Kaja Gawda startująca na wałachu rasy SP Irtysz

CSI Youth Lichtenvoorde (NED)

Wieczorem został rozegrany tu pierwszy z konkursów Grand Prix. Zmierzyli się z nim zawodnicy CSIU25. Mimo dobrych przejazdów w konkursach tej rundy, polskim amazonkom nie udało się zakwalifikować do rozgrywki finału. Z jednym błędem z parkuru podstawowego zjechała Wiktoria Bedyńska startująca na meklemburskim wałachu Castello i zajęła 8 miejsce. Maria Brańka-Borja na wałachu Diamond 2000 Z miała tych błędów dwa (13 miejsce), a Aleksandra Kierznowska na westfalskiej klaczy Westfalia L zrezygnowała z ukończenia przejazdu.

Aleksandra Kierznowska odnotowała dzisiaj za to kolejny dobry przejazd na klaczy rasy KWPN Badorette. Po wczorajszym zwycięstwie, dzisiaj para wywalczyła drugie miejsce w konkursie 135 cm. Bezbłędnie ten sam parkur pokonały też Julia Ganowska na ogierze rasy KWPN Jornian Blue F (12 miejsce) oraz Maria Brańka-Borja na holsztyńskiej klaczy Camilla 139 (14 miejsce).

Miejsc w czołówce nie zabrakło oczywiście też w pozostałych konkursach. Na parkurze 125 cm, 5 miejsce wywalczyła Olga Pawłowska startująca na klaczy rasy SF Capuera. Szósta w konkursie CSICh 120 cm była Wiktoria Cwalina startująca na wałachu rasy SP Diamond W. Bezbłędnie ten parkur pokonali jeszcze Aleksandra Brzozowska na wałachu Make My Day Picobello Z (15 miejsce), Hanna Pis na westfalskim ogierze Crystal Sky (19 miejsce) oraz Adam Goszczyński na klaczy rasy SP Lorina (21 miejsce). Adam Goszczyński dobrze jeździł też w konkursie CSICh 110 cm, gdzie w starcie na hanowerskiej klaczy Corea 4 zajął 7 miejsce.

W konkursach CSIP reprezentuje nas Wiktoria Cwalina startująca na ogierze Lexus. Para zarówno wczoraj, jak i dzisiaj, wystartowała w konkursach 125 cm i z obu parkurów zjechali z wynikiem 4 pkt karne.

CSI2* Al Ain (UAE)

Dzisiaj Amelia Mościcka podniosła sobie poprzeczkę i wystartowała w konkursie 140 cm. Razem z niemieckim ogierem Corleo ukończyła przejazd z jednym błędem i uplasowała się ex aequo na 31 miejscu.