Od piątku w Lesznie odbywały się zawody HZO-B1*. Przez pierwsze dwa dni oglądaliśmy po ponad 400 przejazdów. Dziś o najlepsze miejsca na podium walczyło prawie 300 par, a najlepszy w finale Grand Prix był Piotr Szmytkowski.

W finale Grand Prix 20 par rywalizowało na parkurze, na którym ustawiono przeszkody o wysokości 140 cm. Bezbłędnie przejazdy ukończyły 3 pary, więc o miejscach na podium zadecydowała rozgrywka. Piotr Szmytkowski dosiadający klaczy rasy SP TIGRINA, przejazd rozgrywki ukończył z 4 punktami karnymi i tym wynikiem triumfował jako zwycięzca dzisiejszego finału GP. Na drugim miejscu podium, z 8 punktami karnymi z rozgrywki, stanęła Julia Ganowska startująca na wałachu rasy KWPN JORNIAN BLUE F. Trzecie miejsce zajęła Klara Grzęda, która startowała na holsztyńskim wałachu SHINJUKU. Zawodniczka ukończyła rozgrywkę z 12 punktami karnymi.

39 par pokonało przeszkody o wysokości 130 cm w finale Średniej Rundy. Całe przejazdy bez punktów karnych ukończyło 10 par. Najszybciej parkur w drugiej fazie przejazdu ukończyła Oliwia Jach dosiadająca ogiera rasy Zangersheide EX LIBRIS GOLD Z, czym zajęła pierwsze miejsce na podium. Drugie miejsce na podium wywalczył Marcin Wesoły, który startował na wałachu rasy SP H-CANTERINO. Na ostatnim miejscu podium stanął Karol Chrzanowski, który dosiadał holsztyńskiej klaczy CATALAYA. Para również zajęła trzecie miejsce w piątkowym konkursie.

Na parkurze finału Małej Rundy 2 w klasie N zmierzyło się  61 par. Bezbłędnie swoje przejazdy ukończyło 19 z nich. O miejscach na podium zadecydował czas przejazdów. Zwycięstwo odniosła Roksana Nawrocka, która startowała na belgijskim wałachu GENF. Zawodniczka pokonała parkur z czasem 59,95 s. Drugie miejsce, ze stratą 0,72 s (60,70 s), zdobyła Lena Kołacka dosiadająca oldenburskiego wałacha SUEDWIND 9. Para zajęła również trzecie miejsce w piątkowym konkursie. Siarhei Kazlou, który startował na wałachu rasy KWPN MINERVA, pokonując parkur w 61,76 s, wywalczył trzecie miejsce.

W finale Małej Rundy 1, 37 par pokonało przeszkody o wysokości 110 cm. Bezbłędnie przejazdy ukończyło 10 par, a najszybciej zrobiła to Zuzanna Prymek dosiadająca klaczy VIVARA. Zawodniczka zwyciężyła finał Rundy Małej opuszczając parkur w czasie 60,47s. Z czasem 61,11 s drugie miejsce zdobył Siarhei Kazlou startujący na wałachu rasy KWPN NIEK. Na trzecim miejscu podium uplasowała się Nela Dampc, która startowała na ogierze rasy KWPN DIOR V. Zawodniczka ukończyła przejazd w 63,43 s.