Zakończyły się sobotnie zmagania zarówno na arenie ogólnopolskiej jak i międzynarodowej. Przed finałem HMP i HPP w Łącku, w tabelach nastąpiły jedynie niewielkie zmiany. Sobota we Wrocławiu przyniosła zwycięstwo Dawida Skiby w Dużej Rundzie, a w Wr Neustadt dobrze w finale CSIYH pokazał się Jarosław Koziarowski.

HMP i HPP 2022 w ujeżdżeniu, SO Łąck

Drugie półfinały młodzieżowych, halowych Mistrzostw Polski i Pucharu Polski przyniosły jedynie niewielkie zmiany w tabelach. Po dwóch konkursach prowadzenie w klasyfikacji HMP Juniorów na kucach utrzymała Barbara Rynkowska startująca na kucu LEUNS VELD'S WINSTON. Ich dzisiejszy zwycięski przejazd oceniono na 68,932%. Miejsce drugie zajmuje Lea Zatońska z kucem DON’T FORGET CR (dzisiaj trzecia z wynikiem 63,376%), a na miejscu trzecim plasuje się Maria Walczyńska-Graczyk na klaczy MERCI, która dzisiaj zajęła miejsce 5 uzyskując 61,880%.

W grupie Młodzików na Dużych Koniach liderką pozostaje Liwia Strzeszewska dosiadająca małopolskiej klaczy INTERIA. Dzisiaj para zwyciężyła z wynikiem 77,209%. Na miejscu drugim plasuje się Lila Kulesza razem z wałachem rasy SP ODYSEUSZ, a trzecie miejsce zajmuje Aleksandra Rozesłańska startująca na wałachu rasy SP SATRUN. Dzisiaj zawodniczki zajęły odpowiednio drugie i trzecie miejsce z wynikami 76,084% oraz 73,625%.

Prowadzenie w tabeli HMP Młodzików na kucach objęła Wiktoria Cwalina, mimo że dzisiaj uplasowała się dopiero na trzecim miejscu z kucem LEXUS (73,731%). Drugie miejsce zajmuje wczorajsza zwycięska para, Iga Fizia i klacz VENUS. Dzisiaj para uplasowała się na czwartym miejscu z wynikiem 72,010%. Trzecia w tabeli jest Zofia Kryniger startująca na kucu DOKTOR, która wygrała II półfinał ex aequo z wynikiem 75,019%.

W ramach HPP Młodzików na kucach prowadzenie utrzymała Maja Głoskowska startująca na kucu APASJONATA AUREUS. Para wygrała dzisiejszy konkurs z wynikiem 80,250%. Druga w tabeli jest Lila Kulesza z klaczą NANDINA, a trzecia Aleksandra Machniewicz startująca na wałachu WICEK. Dzisiaj zawodniczki zajęły odwrotne miejsce do tych zajmowanych w klasyfikacji, z wynikami 73,500% i 77,750%.

Nową liderka w HPP Dzieci na kucach została Lena Sławek startująca na kucu GLUCKSPILZ, która wygrała dzisiejszy półfinał. Parę oceniono na 78,786%. Drugie miejsce w klasyfikacji zajmuje Aneta Gierszewska dosiadająca kuca BERGS, a trzecia jest Zofia Dąbrowska i kuc PICOLO. Pary zajęły takie same miejsce w II półfinale z wynikami 73,857% oraz 71,732%

Zmiany nie nastąpiły też w tabeli HPP w Paraujeżdżeniu. Na prowadzeniu wciąż jest Monika Bartyś, która na wielkopolskim wałachu CASPAR wygrała oba półfinały, dzisiaj z wynikiem 69,919%. Drugie miejsce zajmuje Magdalena Cycak startująca na klaczy rasy SP SYBILLA (67,381% w II półfinale). Na miejscu trzecim plasuje się Dominik Ast, którego przejazd na oldenburskiej klaczy FAMME DE MATCHO oceniono dzisiaj na 64,559%.

Wyniki TUTAJ

CSI2* Wrocław

Najtrudniejszym konkursem w sobotę był drugi z konkursów Big Tour. Również dzisiaj konkurs miał wysokość 140 cm. Najlepiej z parkurem poradził sobie reprezentant Polski Dawid Skiba. Zawodnik triumfował w starcie na wałachu rasy SP LA VULKANO L. Na miejscu drugim uplasował się Michael Kölz (GER) dosiadający klaczy LEXIE GREY. Miejsce trzecie wywalczyła Daria Kobiernik razem z holsztyńską klaczą VENUS.

Konkurs Medium Tour 130 cm wygrała juniorka z Polski Aleksandra Osuch, która startowała na wałachu rasy Zangersheide CROWN DU BUISSON Z. Na miejscu drugim uplasował się Dawid Skiba, tym razem dosiadający niemieckiego wałacha TAMAGOTCHI. Trzeci w tym konkursie był Philipp Schober z Niemiec i wałach rasy KWPN JACK DANIELS.

Na parkurze drugiego konkursu Elite Tour 110 cm najlepiej zaprezentowała się juniorka Julia Pięta. Zawodniczka zwyciężyła dosiadając klaczy rasy SP ALLEGRA S. Miejsce drugie wywalczyła 12-letnia Maja Żuradzka razem z oldenburskim ogierem CARTOGRANS KISS, a trzecia była 14-letnia Antonina Kucharska startująca na niemieckiej klaczy CHICHA MINT.

W sobotę we Wrocławiu rozegrano też pierwsze konkursy finałowe. Najlepszy w ostatnim z konkursów Small Tour (125 cm) okazał się Adam Grzegorzewski na klaczy BAGITA BALOUBET. Ta para zwyciężała w tym konkursie także wczoraj. Drugie miejsce w finale zajął junior Jakub Hudzik na koniu OUTLANDER, a trzecia była jego rówieśniczka, Wiktoria Lasecka na wielkopolskiej klaczy GOLDEN GIRL. Drugim z finałów był konkurs Youngster Tour Final. Najlepszym koniem 5/6-letnim okazał się niemiecki CORNETO PLUS-S pod Jakubem Krzyżosiakiem. Na drugim miejscu uplasował się westfalski ogier GOLDSTAR W, na którym startował Dawid Skiba, a miejsce trzecie zajęła oldenburska VANILIA LAZAR razem z Tomaszem Miśkiewiczem

CSI2* Wr Neustadt (AUT)

W sobotę Jarosław Koziarowski wystartował jedynie w finałowym konkursie w ramach CSIYH. Dzisiaj na 6-letnim wałachu rasy KWPN LAXTON zawodnik zakwalifikował się do rozgrywki, gdzie po jednym błędnie uplasował się na 8 miejscu w konkursie.

CSI2* Bonheiden (BEL)

Jan Bobik ukończył dzisiaj dwa konkursy. Na wałachu rasy SP HAWRO miał dwa błędy w konkursie finałowym dla 5-latków. Jeden błąd odnotował w starcie na klaczy rasy SP CELTA w konkursie 135 cm.