W najważniejszych sobotnich konkursach międzynarodowych zawodów  CSI2*/CSIYH1* rozgrywanych w hali sopockiego Hipodromu triumfowali dzisiaj Marek Lewicki i Shane Carey.

6-letnia klacz La Pezi dosiadana przez reprezentanta Polski, Marka Lewickiego zwyciężyła w Finale Rundy Młodych Koni 5/6-letnich. Można powiedzieć, że konkurs ten stał się „rodzinnym konkursem” Państwa Lewickich, bowiem na drugim miejscu tego finału uplasował się również 6-letni ogier Islander dosiadany przez Małgorzatę Ciszek – Lewicką.

Marek Lewicki i La Pezi

W najtrudniejszym oraz najliczniej obsadzonym z dzisiaj rozegranych konkursów, czyli w konkursie Średniej Rundy zawodów CSI2* triumfował gość z Irlandii, Shane Carey. By ustalić ostateczną kolejność w tym konkursie, trzeba było rozegrać 11-konną rozgrywkę. Irlandczyk, który wprowadził do rozgrywki dwa konie zwyciężył na 13-letnim Boomerangu, a startując na 8-letnim wałachu Quinn uplasował się na miejscu drugim. Najwyżej sklasyfikowanym w tym konkursie reprezentantem Polski był Jacek Zagor, który dosiadając 9-letniego wałacha For Vito nie popełnił błędu również w rozgrywce i ostatecznie uplasował się tuż za irlandzkim gościem na 3. miejscu.