Dziś w Lesznie rozpoczęły się zawody HZO-B2*. Przez trzy dni zobaczymy prawie po 300 par zmagających się na parkurze VIII Memoriału Generała Michała Gutowskiego. Zwycięstwo dzisiejszego dnia w Dużej Rundzie odniósł Mściwoj Kiecoń.

Najważniejszym dzisiaj konkursem była Duża Runda. 27 zawodników zmierzyło się z przeszkodami mierzącymi 140 cm. Do drugiej fazy przejazdu awansowało 9 par, a 8 z nich ukończyło ten przejazd bez punktów karnych, Czas przejazdu drugiej fazy wyłonił więc zwycięzców tego konkursu. Bezkonkurencyjny był Mściwoj Kiecoń, który startował na westfalskim wałachu CARLSON149. Zwycięstwo tej parze zagwarantował przejazd drugiej fazy w czasie 27,98 s. Na drugim miejscu, z czasem przejazdu drugiej fazy 29,73 s, uplasował się Marek Wacławik startujący na wałachu rasy Zangersheide ALVISTO VAN'T BERGERVEN Z. Na trzecim stopniu podium stanęła Kinga Daszczyk, która wystartowała na wałachu rasy KWPN KAOLIN LA TULIPE. Para pokonała parkur drugiej fazy w czasie 33,46 s.

Mściwoj Kiecoń i CARLSON149

Na parkurze w konkursie Średniej Rundy 62 pary pokonały przeszkody o wysokości 130 cm. Z zerowym kontem parkur opuściło 25 par, ale najszybciej zrobił to Tomasz Gałczyński dosiadający klaczy rasy KWPN KAIDA. Para zwyciężyła w konkursie z czasem przejazdu 58,69 s. Na drugim stopniu podium stanął Marek Wacławik startujący na westfalskiej klaczy COMME SI. Czas przejazdu tej pary to 59,16s. Magda Kamińska-Kumorek, która wystartowała na niemieckiej klaczy CHOCO LADY, z czasem 59,76 s, zajęła trzecie miejsce.

Małą Rundą klasy N rozpoczęto trzydniowe zawody HZO-B2*. Na liście startowej znalazły się 82 pary. Bezbłędnie swoje przejazdy ukończyły 33 pary, a o miejscach na podium zadecydował czas. Konkurs wygrała Małgorzata Koszucka dosiadająca klaczy rasy Zangersheide NONO Z. Para pokonała parkur w czasie 59,19 s. Drugie miejsce, ze stratą 0,30 s, wywalczyła Magda Kamińska-Kumorek. Zawodniczka startowała ponownie na niemieckiej klaczy CHOCO LADY, a całkowity czas przejazdu tej pary wyniósł 59,49 s. Ostatnie miejsce na podium, z czasem 59,74 s, zdobył Tomasz Plewa dosiadający wałacha rasy AES RINGO STAR.

Do oglądania relacji live z jutrzejszych oraz niedzielnych konkursów serdecznie zapraszamy na naszą stronę oraz platformę ClipMyHorse.TV.