Po wczorajszych dobrych wynikach, dzisiejsze starty przyniosły jeszcze lepsze. W Samorin Aleksander Lewandowski wygrał konkurs LR. Drugi w podobnym konkursie w Vejer de la Frontera był Andrzej Opłatek. Po zwycięstwo sięgnął też Przemysław Konopacki w Belgii.

CSI2* Danube Champions Tour, Samorin (SVK)

Wczorajsze wyniki okazały się zaledwie rozgrzewką przed piątkowymi rezultatami i miejmy nadzieję, że taką passę zawodnicy utrzymają do końca turnieju. W Samorin rozegrano dzisiaj pierwszy z konkursów Longines Ranking. Konkurs Gold Tour, zwykły, z przeszkodami o wysokości 145 cm. Najlepszy, ze zdecydowaną przewagą czasową, bo było to prawie 1,5 s, w konkursie okazał się młody reprezentant Polski Aleksander Lewandowski. Zawodnik triumfował razem ze swoim podstawowym koniem, belgijską klaczą JAZZMIR VAN HET HALDERTHOF. Dobrze w konkursie jeździło też trzech innych polskich zawodników. Bezbłędny przejazd, w czasie dającym 5 miejsce, odnotował Krzysztof Ludwiczak startujący na niemieckim ogierze NIKO. Zaraz za nim uplasował się Maksymilian Wechta razem z holsztyńskim ogierem CASSIOPEIA. Na miejscu 8 ten sam konkurs ukończył też Michał Tyszko w starcie na oldenburskim ogierze COLINERO

Kolejne dobre wyniki i kolejne polskie zwycięstwo oglądaliśmy w konkursach dla młodych koni. Najlepszy wśród 5-latków okazał się wałach rasy KWPN MICHA, którego dosiadał Marek Wacławik. W tym konkursie pozostałe dwa miejsca na podium zajęły także polskie pary. Miejsce drugie wywalczył ogier DON PRINZIGNON MELLONI Z pod Izabelą Vinckier, a trzecia była westfalska TROYA L, na której startuje Mściwoj Kiecoń.

W konkursie dla 6-latków dzisiaj drugie miejsce zajęła klacz AYLEEN D’IVE Z razem z Wojciechem Wojciańcem. Zaraz za nimi uplasowali się Krzysztof Ludwiczak i ogier FISTON DE BO Z. Na płatnych miejscach ten konkurs ukończyli też Wojciech Wojcianiec na ogierze CASPARO MELLONI (8 miejsce) oraz Joanna Rosicka-Tyszko i francuski GRANDY DE L’ABBAYE (10 miejsce).

Również w czołówce konkurs Bronze Tour 120 cm uplasowali się nasi reprezentaci. Druga była Izabela Vinckier na hanowerskim wałachu SALVE. Mściwoj Kiecoń i holsztyński ogier CASAMBA wywalczyli 7 miejsce, a zaraz za nimi uplasowała się 14-letnia Tola Świerczyńska startująca na klaczy NONO Z. W podobnym konkursie, ale w ramach CSI1*, 10 miejsce, po bezbłędnym przejeździe, zajął Aleksander Lewandowski w starcie na wałachu rasy KWPN L.A. STYLE K.

Wyniki TUTAJ

CSI3* Andalucia October Tour, Vejer de la Frontera (ESP)

W piątek na parkurze w Vejer de la Frontera oglądaliśmy jedynie występ Andrzeja Opłatka, który okazał się jednocześnie niezwykle owocny. Zawodnik na holsztyńskim wałachu LE CORDIAL wystartował w konkursie 145 cm LR. Para pokonała parkur bezbłędnie, a świetny czas przejazdu dał im drugie miejsce w konkursie.

CSI3* Sentower Park, Opglabbeek (BEL)

W bardzo licznie obsadzonym konkursie 140 cm Przemysław Konopacki wystartował na dwóch koniach. Oba przejazdy ukończył z zerowym kontem, a jeden z nich zakończył się zwycięstwem w jednej z grup, na które podzielono uczestników konkursu. Najlepszy był na hanowerskim wałachu VASCO. Przejazd na klaczy EXPRESSION’QUILL był dużo spokojniejszy, dlatego na tym koniu zawodnik uplasował się na 24 miejscu.

Wieczorem Przemysław Konopacki na klaczy HOME-RUN wystartował w konkursie 150 cm LR. Para pokonała przebieg podstawowy konkursu bez punktów karnych, co oznaczało, że zakwalifikowali się do rozgrywki. W niej wystartują późnym wieczorem, a o wynikach poinformujemy jutro.

Kolejny dobry przejazd dzisiaj odnotowała też 12-letnia Helena Gola, która na hanowerskiej klaczy CARBONARA MK miała 1 pkt karny w konkursie 130 cm (22 miejsce). Jedną zrzutkę na tym samym parkurze miała Julia Ostrowska na belgijskim wałachu NIXON JS. Trzecią amazonką z Polski, która wystartowała w tym konkursie była 14-letnia Zuzanna Dąbrowska. Dzisiejszy start na oldenburskiej klaczy CONTHAGRA zawodniaczka ukończyła z wynikiem 8 pkt karnych.

Relacja TUTAJ

CSI2* San Giovanni (ITA)

Swoje starty rozpoczęły też zawodniczki we Włoszech. Dobrze pierwszego dnia zaprezentowała się Natalia Czernik. Była bezbłędna w konkursie dla 5-latków na oldenburskim ogierze COOL BOY RED WINE i zajęła ex aequo pierwsze miejsce. Ten sam parkur z jednym błędem pokonała też na swoim drugim 5-letnim koniu, ogierze rasy KWPN MORE THAN SPECIAL MG. Na czysto zawodniczka pokonała również konkurs 115 cm, w którym dosiadała oldenburskiego ogiera MANCHESTER RED WINE. Z dobrym czasem zajęli 6 miejsce. Natalia Czernik wystartowała też w konkursie 125 cm na oldenburskim ogierze ERMITAGE RED WINE. Mieli jeden błąd w drugiej fazie i zajęli 14 miejsce. Podobny wynik w konkursie dla 6-latków uzyskała Monika Dulczewska startująca na francuskim ogierze GARFIELD DE LA CENSE. Na swoim podstawowym koniu, ogierze rasy SF BASQUIAT DU LOZON zawodniczka miała jeden błąd w konkursie 140 cm. We Włoszech startuje także Alicja Mikicin. Dzisiaj na hanowerskim wałachu STARWARS miała dwa błędy w konkursie 125 cm i zajęła 17 miejsce.

CSI2* MET Oliva Nova (ESP)

W Olivie reprezentuje nas jeden zawodnik. Dzisiaj Jan Chrzanowski z koniem CHICO DE HUS Z wystartował w konkursie 140 cm. Parkur pokonali bez błędów i uplasowali się na 16 miejscu w konkursie.