To był bardzo udany czwartek dla polskich zawodników startujących na zagranicznych zawodach.

 

CSI2*-W Danube Champions Tour, Samorin (SVK)

Po raz pierwszy w tym tygodniu Hymn Polski w Samorin zabrzmiał dzięki zwycięstwu Krzysztofa Ludwiczaka w konkursie dla koni 7-letnich. W tej kategorii przeszkody miały wysokość 130 cm, a reprezentant Polski pokonał parkur bezbłędnie i w najlepszym czasie na ogierze Kwoajong (Arezzo VDL – Indoctro). W tym konkursie bezbłędne przejazdy zanotowali także Michał Kaźmierczak na wałachu King Of Rock (13 m.) i Agnieszka Olszewska na wałachu Chagano (17 m.). Z jednym błędem swój przejazd ukończyła Daria Pietrzak na klaczy Unica-K.

 

 

Konkurs kwalifikacyjni do Grand Prix CSI2* rozgrywany był jako dwufazowy i miał wysokość 140 cm. Wysokie 4 miejsce zajął w nim Michał Kaźmierczak na wałachu Merlin van’t Heike, który obie fazy pokonał bezbłędnie. Po jednym błędzie w drugiej części konkursu mieli Antoni Strzałkowski na wałachu Clapton i Michał Kaźmierczak na swoim drugim koniu wałachu Whoopy Boy.

 

Daria Pietrzak i jej Monsun startują w Samorin w kategorii U25. W dzisiejszym konkursie (140 cm) para ta miała jeden błąd i zajęła 14 miejsce w klasyfikacji.

 

W ramach CSI2* rozegrano też konkurs 135 cm. Po bezbłędnym przejeździe miejsce 12 zajął w nim Maksymilian Wechta na klaczy Clear Caretina.

 

W kwalifikacji do Grand Prix CSI1* (130 cm) bezbłędny przejazd miała Agnieszka Olszewska na klaczy Westfalia L (31 m). Po jednym błędzie mieli natomiast Michał Kaźmierczak na klaczy Genie van Prinsenveld oraz Bartosz Adamus na ogierze Chacco Amicor.

 

Kolejne przejazdy bez błędów polscy zawodnicy zanotowali w konkursie o wysokości 120 cm. Maksymilian Wechta na 7-letniej klaczy Dionne był 17-ty, Agnieszka Olszewska na wałachu Ironman zajęła 31 miejsce, a tuż za nią uplasowała się Eryka Mikołajczyk dosiadająca klaczy Zilena.

 

O jak najlepsze miejsca w klasyfikacji, konie w wieku 6-lat walczyły na parkurze o wysokości 125 cm. Po raz kolejny w tym roku bardzo dobrze zaprezentował się ogier Wimster pod Maksymilianem Wechtą, który po bezbłędnym przejeździe zajął 14 miejsce. Antoni Strzałkowski na wałachu Castello miał jeden błąd.

 

Wyniki: TUTAJ

 

 

CDI4* Pilisjászfalu (HUN)

Dokładnie 4 zwycięstwa odniosły dzisiaj polskie zawodniczki na Węgrzech. W konkursie kuców zwyciężyła Pola Guerquin-Koryzma na wałachu Milky Way PP, której przejazd sędziowie ocenili na 69,881%.

 

W rywalizacji juniorów równe 70,000% otrzymała Natalia Plata dosiadająca wałacha Dolcetto i był to najlepszy wynik konkursu. Miejsce 6 zajął Dionizy Polikowski na wałachu Charmeur, który uzyskał 66636%.

 

 

W konkursie dzieci na drugim miejscu z wynikiem 71,929% uplasowała się Hanna Moczkowska startująca na wałachu First William-P. A miejsce czwarte zajęła Julianna Przybyła dosiadająca wałacha Foton, której przejazd oceniono na 71,411%.

 

W kategorii młodych jeźdźców na 7 miejscu z wynikiem 59,529% uplasowała się Maria Stelmaszczyk.

 

Bardzo dobrze pokazały się dzisiaj młode konie polskich zawodników. W kategorii 5-latków najwyższą ocenę uzyskał ogier Romeo von Fuerstenball dosiadany przez Aleksandrę Szulc. Otrzymał ocenę 81,200% w tym za kłus 8,2 pkt. Miejsce trzecie ex aequo zajęły dwa konie - ogier Radius pod Mateuszem Cichoniem oraz klacz Une Petite Fleur pod Karolina Markowską. Oba uzyskały ocenę 79,600%. Na siódmym miejscu uplasował się wałach Rescue Red van de Guldennagel, którego zaprezentowała Maria Stelmaszczyk (73,000%), a wynik 69,400% uzyskał wałach Flashback BM dosiadany przez Huberta Jankowskiego.

 

W rywalizacji 6-latków najlepszy wynik uzyskał ogier Quick Star van de Guldennagel. Jego przejazd pod Magdaleną Jurą sędziowie ocenili na 78,200%, a ten rezultat oznaczał zwycięstwo w konkursie.

 

Wieczorem na czworoboku zaprezentowały się konie 7-letnie. Wałach Dance for Me pod Martą Gindą zajął drugie miejsce z wynikiem 70,336%, a ogier Lari Fari pod Aleksandra Kruwult uplasował się na trzecim miejscu z wynikiem 69,232%.

 

Wyniki: TUTAJ

 

 

CSI2*  Peelbergen (NED) 

Również w Holandii zabrzmiał dzisiaj Hymn Polski. Izabela Vinckier zwyciężyła na wałachu Salve w dwufazowym konkursie 120 cm. W tym samym konkursie polska amazonka zajęła też 5 miejsce na klaczy Sevilla. Kolejny bezbłędny przejazd Izabela Vinckier zanotowała w konkursie dla młodych koni (5 i 6-latki), w którym na wałachu Candy Man zajęła 6 miejsce.
Natomiast w rywalizacji 7-latków na miejscu 7 uplasował się Mikołaj Kownacki startujący na wałachu Caskano (0 pkt).

 


Wyniki: TUTAJ

 

fot. Fb Krzysztof Ludwiczak