Dokładnie 4 razy zabrzmiał dzisiaj Hymn Polski podczas zawodów na Słowacji. Na listę zwycięzców wpisali się Grzegorz Nowak, Oliwia Ostrowska oraz  Agnieszka Olszewska.

CSI2* Danube Champions Tour, Samorin (SVK)

Pierwszy konkursem dzisiejszego dnia miał wysokość 115 cm. I był rozgrywany jako dwufazowy. Zwyciężyła w nim Agnieszka Olszewska na klaczy Tajna, która w drugiej fazie uzyskała czas 26,45 s. Na miejscu 4 uplasowała się Izabela Vinckier na klaczy Kucinda, a Zofia Trela i klacz Calotta zajęły miejsce 5. Bez błędów swoje przejazdy ukończyli również Maja Zuradzka na wałachu Chattahoochee Z (11 m) oraz Marta Piszczek na wałachu Azur (17 m).

W czołówce konkursu dla koni w wieku 6 i 7 lat uplasowało się kilka polskich par. Zwyciężyła Oliwia Ostrowska na klaczy Lentolina-S, miejsce drugie zajął Grzegorz Nowak na klaczy Kaskada, Dawid Skiba i ogier Goldstar W zajęli miejsce 6, Aleksander Lewandowski na ogierze CRISTAL BLUE D'IVE Z był 8, a Michał Kaźmierczak na ogierze Mayrock uplasował się na miejscu 10. Błędów na parkurze nie miały jeszcze następujące pary: Michał Kaźmierczak na ogierze ROI VAN'T HOOG HEMELRIJK (13 m), Adrianna Ostrowska na klaczy Lertana VDL (14 m), Magda Kamińska-Kumorek na wałachu Macho (15 m), a także Sławomir Uchwat na ogierze Manchester (17 m).

Miejsce drugie w konkursie 5-latków, który również był rozgrywany jako dwufazowy, zajęła Adrianna Ostrowska na ogierze STORMER VAN HET BEVRIJDTHOF. Zaraz za nią uplasowała się Izabela Vinckier na wałachu Corrido. A miejsce 6 wywalczył Krzysztof Złocki dosiadający ogiera KONOOR BOY Z. Te pary nie miały błędów na parkurze.

Zwycięstwem Grzegorza Nowaka i wałacha Sam zakończył się dzisiejszy konkurs o wysokości 130 cm. Bez błędów, ale w trochę wolniejszym czasie parkur ukończyli także Agnieszka Olszewska na wałachu Innocence (7 m), Małgorzata Koszucka na wałachu KING HEARTBREAKER TN (12 m) oraz Dawid Skiba na wałachu ODILON VAN HET BEVRIJDTHOF (17 m).

Najlepszy wynik w konkursie 135 cm wśród naszych zawodników uzyskała Tola Świerczyńska, która na klaczy Andora uplasowała się na 5 pozycji. Miejsce 6 zajął Michał Kaźmierczak dosiadający wałacha WHOOPY BOY, Magda Kamińska-Kumorek i wałach Brandy zajęli 6 miejsce, a Aleksander Lewandowski na ogierze L.A. STYLE K był 14 w klasyfikacji.

Pięć polskich par ukończyło konkurs o wysokości 120 cm z zerowym wynikiem. Najwyżej w klasyfikacji znalazła się Izabela Vinckier razem z ogierem DOM PRINZIGNON MELLONI Z – para ta zajęła miejsce 4. Na 11 pozycji uplasował się Sławomir Uchwat na klaczy Miss-Marvelous B, Emila Gielata i wałach DINDEPENDENT Z zajęli miejsce 15, Michał Kaźmierczak na klaczy Pippa vd Heffinck był 21, a miejsce 30 zajęła Milena Wójcicka razem z klaczą Dinina.

Ostatni czwartkowy konkurs miał wysokość 140 cm i był rozegrany jako zwykły. Zwyciężył w nim Grzegorz Nowak na wałachu LAOS KG, który pokonał parkur bez błędów i bardzo dobrym czasie 59,41 s. Błędów na parkurze nie miało jeszcze kilka polskich par. Na miejscu 11 uplasował się Dawid Skiba na wałachu Kasper, Klaudia Rajtar-Wojciechowska na wałachu Calleto Z była 15, Michał Kaźmierczak na ogierze King of Rock zajął miejsce 17 oraz na ogierze Kalahari Rock był 20, a na pozycji 21 uplasowała się Julia Jaglarz dosiadająca wałacha GROENAANNEMER VD LENTAMEL.

CSIO3*/CSI2* Andalucía October Tour, Vejer de la Frontera (ESP)

Jak zawsze konkursy zmagania w Vejer rozpoczęły konkursy dla młodych koni. Środowy konkurs dla 6-latków rozegrany był jako dokładności, a to oznacza, że wszystkie bezbłędne pary zajęły w nim 1 miejsce ex aequo. A w tej grupie znalazła się Natalia Czernik z końmi Cool Boy Red Wine i More Than Special MG. Dzisiaj amazonka ponownie nie miała błędów na ogierze More Than Special MG, a uzyskany czas dał jej 5 miejsce w klasyfikacji. W konkursie dla koni w wieku 5 lat Natalia Czernik zajęła dzisiaj bardzo dobre 2 miejsce na ogierze Neymar End Z.

Od dzisiaj rozgrywane są już też konkursy w ramach CSIO i CSI. Najważniejszy miał wysokość 150 cm i bardzo dobry przejazd zanotował w nim Andrzej Opłatek na wałachu Diaroubet, który uplasował się ostatecznie na 20 miejscu w klasyfikacji.

CSI3* Sentower Park (BEL)

Bardzo dobry i co najważniejsze bezbłędny przejazd w konkursie o wysokości 150 cm zanotował dzisiaj Arkadiusz Fimmel, który na klaczy Elastiqua zajął w końcowej klasyfikacji dobre 12 miejsce.