Czwartek był udanym dniem dla naszych zawodniczek startujących za granicą. Dzisiaj po jednym konkursie wygrały Tola Wawrzkiewicz i Daria Kobiernik.

CSI3/1* Peelbergen (NED)

Czworo naszych zawodników wybrało się w tym tygodniu na zawody do Holandii. I już pierwszego dnia w ośrodku w Peelbergen zabrzmiał Hymn Polski. A to dzięki zwycięstwu Darii Kobiernik, która na klaczy Venus była najlepsza w kwalifikacji do Grand Prix CSI1*. Polska para nie tylko pokonała parkur bezbłędnie, ale uzyskała doskonały czas 64,77 s czyli o ponad 4 sekundy lepszy niż drugi jeździec w klasyfikacji.

W kwalifikacji do Grand Prix CSI3* (145 cm/LR) wystartowały dwie polskie amazonki. Aleksandra Kierznowska na wałachu Louis van het Kluizebos zjechała z parkuru z wynikiem 18 pkt. a Daria Kobiernik zrezygnowała z dokończenia swojego przejazdu na wałachu Ogano’s Boy Z.

W dwufazowym konkursie 135 cm bezbłędnie pojechała Aleksandra Kierznowska na klaczy Badorette i para ta zajęła 13 miejsce. Ta amazonka na swoim drugim koniu wałachu Corleano miała jeden błąd w pierwszej fazie. I taki sam wynik punktowy uzyskała również Daria Kobiernik na klaczy Colette.

W konkursie dla koni 7-letnich bezbłędny przejazd zanotował Mikołaj Kownacki na wałachu Caskano (11 m). Daria Kobiernik na klaczy Donna Neva S miała jeden błąd w drugiej fazie i zajęła 15 miejsce.

Wyniki: TUTAJ

Danube Champions Tour Samorin (SVK)

W drugim tygodniu zawodów w Samorin startują 3 młode polskie zawodniczki. A jedna z nich ma już na swoim koncie pierwsze zwycięstwo. W konkursie dzieci (120 cm) zwyciężyła Tola Wawrzkiewicz na ogierze Zalvo. Para ta pokonała parkur bezbłędnie w czasie 64,24 s. Miejsce piąte zajęła Michalina Łącka, która na klaczy Gillena miała jeden błąd.

Natomiast w konkursie małej rundy CSI1* (110 cm) na miejscu 4 uplasowała się Alicja Łącka dosiadająca ogiera Odigo van het Kapelhof. Para ta nie miała błędów na parkurze, który ukończyła w bardzo dobrym czasie 64,81 s. Na miejscu 21 sklasyfikowana została Michalina Łącka na klaczy T Gold Quidame II Z. Również ta młoda amazonka pokonała parkur bezbłędnie.

CSI4*/CSI1*/CSIYH1* Sentower Park (BEL)

Jedynym reprezentantem Polski, który startuje podczas tych zawodów jest Radosław Zalewski. I ma on ze sobą jednego konia, na którym bierze udział w konkursach dla młodych koni. Dzisiaj na 8-letnim ogierze Erquy Peguignon nie miał błędów w dwufazowym konkursie o wysokości 135 cm a uzyskany czas pozwolił na zajęcie 30 miejsca.