Kolejny udany dzień startów za granicą zanotowali dzisiaj nasi reprezentanci. Zwycięstwa odnieśli dzisiaj Krzysztof Okła, Marek Lewicki, Marek Wacławik i Jakub Ryczkowski.

CSI2* Samorin Danube Champions Tour (SVK)

Dwie polskie amazonki ukończyły bez błędów wieczorny dwufazowy konkurs o wysokość 130 cm. Na miejscu 13 uplasowała się Michalina Łącka na klaczy T Gold Quidame II Z, a Lea Frey i ogier Voodoo zajęli miejsce 18.

W finale małej rundy (120 cm) zwycięstwo odniósł Marek Wacławik, który na klaczy Comme Si pokonał parkur bezbłędnie i w najlepszym czasie. Przypomnijmy, że ta para wygrała również wczoraj w konkursie o wysokości 125 cm.

Marek Wacławik i Comme Si

W dwufazowym konkursie 125 cm bez błędów na przeszkodach parkur ukończyli Klaudia Siarkiewicz na klaczy Andigo Al Z (7 m.) i Marek Wacławik na ogierze Harold vd Tojopehoeve (8 m.).

Również dzisiaj w Samorin bardzo dobrze pokazały się młode konie naszych zawodników. W finałowym konkursie 5-latków miejsce 3 zajęła Izabela Vinckier na wałachu Corrido, na 4 pozycji uplasowała się Aleksandra Wypchło na klaczy Chardonna, a miejsce 5 zajął Krzysztof Złocki na ogierze Konoor Boy Z.

Izabela Vinckier i Corrido

Autumn Mediterranean Equestrian Tour Oliva CSI3*/1*/YH(ESP)

W zaliczanym do Longines Ranking konkursie o wysokości 150 cm wystartowało dwóch naszych zawodników. Maksymilian Wechta na ogierze Cassiopeia uzyskał wynik 9 pkt., a Jan Chrzanowski na wałachu Chico de Hus Z ukończył przejazd z wynikiem 10 pkt.

Dwa bezbłędne przejazdy Maksymilian Wechta zanotował w konkursie 140 cm. Na klaczy Cortina zajął 11 miejsce, a na klaczy Chaccandra Blue PS był 14 w klasyfikacji.

W dwufazowym konkursie 140 cm zwycięstwo odniósł Krzysztof Okła dosiadający wałacha La Talent.

Krzysztof Okła i La Talent

Zwycięstwem Jakuba Ryczkowskiego zakończył się dzisiejszy konkurs dwufazowy o wysokości 120 cm. Zawodnik uzyskał najlepszy wynik na klaczy Quality Queen.

W konkursie 110 cm miejsce 10 zajęła Natalia Zimnowodzka, która na klaczy Mulitte Z ukończyła przejazd bez punktów karnych. Na miejscu 15 uplasował się Jakub Ryczkowski na wałachu Secret Treasure, który także nie miał błędów.

CSI4*-W Morocco Royal Tour 2023 - El Jadida (MAR)

Adam Grzegorzewski i wałach Issem wystartowali dzisiaj w konkursie 150 cm z tzw. „rundą zwycięzców”. Pomimo jednego błędu w parkurze podstawowym polska para zakwalifikowała się do decydującej o zwycięstwie drugiej części konkursu. Szybka jazda oraz ciasne zakręty przyczyniły się do dwóch błędów i ostatecznie Adam Grzegorzewski uplasował się na 10 miejscu

III Andalucía October Tour, Vejer de la Frontera (ESP)

Sobotni konkurs o wysokości 145 cm zaliczany był do Longines Ranking. Bez błędów parkur ukończył Andrzej Opłatek na wałachu Le Cordial, a uzyskany czas pozwolił na zajęcie dobrego 7 miejsca w klasyfikacji.

San Giovanni in Marignano (ITA)

Kolejne zwycięstwo w konkursie dla koni 5-letnich odniósł Marek Lewicki. W dzisiejszym dwufazowym finale uzyskał najlepszy wynik na ogierze Narthago VDL. Na wałachu Nice Guy również nie miał błędów i uplasował się na 6 pozycji. W finałowym konkursie koni 7-letnich błędów w parkurze podstawowym nie miał Michał Tyszko na ogierze Chiron, ale przekroczenie normy czasy uniemożliwiło tej parze start w rozgrywce.

Dawid Kubiak i wałach Flash Blue B ukończyli swój start w konkursie 135 cm bez błędów, a uzyskany czas pozwolił na zajęcie 13 miejsca w klasyfikacji. Zawodnik zakwalifikował się do rozgrywki konkursu o wysokości 140 cm, w którym startował na ogierze Szuler. Jednak zrezygnował ze startu w niej i zajął 15 miejsce. Jeden punkt za przekroczenie normy czasu w tym konkursie otrzymał Michał Tyszko dosiadający ogiera Diarado’s Dream (18 m.).

Błędów w konkursie 120 cm nie miał Marek Lewicki na wałachu Lorenzo. Para ta ostatecznie zajęła 8 miejsce.

CSI2* Peelbergen (NED)

W Holandii rozegrano dzisiaj dwa finały o wysokości 135 cm. W pierwszym z nich do rozgrywki zakwalifikowała się Zofia Michalak na klaczy Princessa I G. W drugim przejeździe para ta także nie miała błędów i ostatecznie zajęła wysokie 4 miejsce w klasyfikacji.

W drugim konkursie Zofia Michalak wystartowała na klaczy Elizabeth Z i z wynikiem 4 pkt. uplasowała się na 10 miejscu.