Półfinałowy konkurs Pucharu Narodów EEF Series Polska kończy na 7 miejscu i bez awansu do finału. Drużyna zaprezentowała świetną jazdę w drugim nawrocie, ale do miejsca w pierwszej piątce zabrakło czasu. Cztery razy hymn Polski wybrzmiał za to w Czechach, zarówno na parkurze, jak i na czworoboku.

CSIO3* EEF Series Semi Final, Deauville (FRA)

Równo o 13:00 wybrzmiał dzwonek dla pierwszego zawodnika konkursu Pucharu Narodów w Deauville. Stawką w konkursie, oprócz punktów LR i nagród pieniężnych, był też awans do finału EEF Series NC rozgrywanego we wrześniu na Warsaw Jumping. W składzie polskiej drużyny, która stała przed tym zadaniem, wystartowali Adam Grzegorzewski na wałachu Issem, Marek Wacławik na wałachu Kathmandau, Michał Kaźmierczak na wałachu Kalahari Rock oraz Andrzej Opłatek na klaczy Zero K. Pierwszy nawrót z pewnością nie poszedł tak jak zakładała to drużyna. Pechowo przejazd zakończył się przede wszystkim dla Michała Kaźmierczaka, którego Kalahari Rock zdecydowanie zaskoczony był murem ustawionym w pierwszej części parkuru, co zakończyło się odmową skoku. Jako jedyny w pierwszym nawrocie czyste konto zachował Adam Grzegorzewski. Do drugiej części konkursu Polska przystąpiła z łącznym wynikiem 16 pkt karnych. W drugim nawrocie każdy z naszych zawodników odrobił przysłowiową pracę domową. Bezbłędnie parkur tym razem pokonali Adam Grzegorzewski, Marek Wacławik oraz Andrzej Opłatek. Swój wynik poprawił też Michał Kaźmierczak. Oznaczało to, że Polska konkurs ukończyła z wynikiem z pierwszego nawrotu. Taki sam rezultat jak nasza drużyna uzyskały też 3 inne kraje, a więc o zajmowanych miejscach decydował łączny czas przejazdów, a ten pozwolił nam na zajęcie 7 miejsca. Konkurs wygrała ekipa Hiszpanii, a do finału zakwalifikowały się jeszcze Wielka Brytania, Irlandia, Szwecja i Dania.

Relacja TUTAJ

CSI2*-W Banka Creditas, Olomouc (CZE)

Najwyższym konkursem rozegranym dzisiaj w Ołomuńcu był konkurs Silver Tour 135 cm. Najlepszy na tym parkurze okazał się Hubert Polowczyk, który triumfował w starcie na ogierze K'ERMITAGE PREMICES Z. W pierwszej dziesiątce uplasował się też Maksymilian Wechta dosiadający ogiera rasy SP ELDORADO. Para zajęła 8 miejsce. Bez błędów na przeszkodach, ale z 1 pkt za czas, z tego parkuru zjechała jeszcze Małgorzata Koszucka startująca na wałachu rasy KWPN KING HEARTBREAKER TN. Na takiej samej wysokości wystartowały dzisiaj też amazonki w konkursie EY Cup. Bezbłędnie jeździła tu Marika Uchwat, która wspólnie z wałachem HASTON NITA wywalczyła 5 miejsce. Niewiele wolniejsza od niej była Nikola Idkowiak startująca na klaczy rasy SP CORDOBA. Para zajęła 7 miejsce.

K'ERMITAGE PREMICES Z i Hubert Polowczyk

Jeszcze dwa inne konkursy zakończyły się polskim zwycięstwem. W Bronze Tour 125 cm najlepszy okazał się Kacper Mróz dosiadający wałacha FIFTY-FIFTY VAN BOVEN DE WEVELS. Konkurs Elite Toru 110 cm wygrała Zuzanna Sowińska startująca na wałachu rasy KWPN DYLLANO. Wczoraj para zajęła w tym konkursie również wysokie, drugie miejsce. Dzisiaj, podobnie też jak wczoraj, w czołówce tego konkursu uplasował się też Grzegorz Rychlik w starcie na holsztyńskim ogierze CAPSIZE (4 m.). Ponownie dobry przejazd w konkursie dla młodych koni odnotował dzisiaj również Grzegorz Nowak. Zawodnik w starcie na holsztyńskiej klaczy KASKADA tym razem uplasował się na 4 miejscu. Błędów w tym konkursie nie miał też Maksymilian Wechta startujący na holsztyńskim ogierze CORDIAN (15 m.)

CSI2* Azelhof Lier (BEL)

W Lier rozegrano dzisiaj pierwszy z konkursów Longines Ranking. Wystartowała w nim jedynie Adrianna Ostrowska na ogierze Landmeister VDL. Para zjechała z parkuru z wynikiem 25 pkt karnych. O wiele lepiej dla naszych zawodników zakończył się za to konkurs 120 cm, w którym triumfował Jan Bobik startujący na klaczy rasy SP Hasala. Bezbłędna w tym konkursie była też Kornelia Kurleto dosiadająca holsztyńskiej klaczy Lausanne 65 i zajęła 11 miejsce.

CDI-W Brno (CZE)

Konkursy w Brnie wystartowały dzisiaj i już w pierwszym konkursie CDIJ przebojem okazała się Veronica Pawluk. Amazonka w programie zespołowym zaprezentowała się na dwóch koniach. Dosiadając oldenburskiej klaczy FALLETE OLD została oceniona na 70,000% co zapewniło parze zwycięstwo. Drugie miejsce amazonka zajęła w starcie na oldenburskim wałachu DANCLAIR, który został oceniony na 68,990%. Drugie miejsce polska para zajęła też w konkursie Prix St-Georges CDI1*. Tu na 70,196% oceniono Aleksandrę Popławską, która dosiadała holsztyńskiego ogiera CAPO 20