Sobota była kolejnym udanym dniem dla naszych zawodników startujących na zagranicznych zawodach. Po jednym konkursie wygrali  Mikołaj Barański i Leszek Nieużyła.

CSI5*/CSI4* Hamburger Derby (GER)

Najważniejszym konkursem zawodów CSI5* było dzisiejsze Longines Grand Prix (160 cm). Z bardzo wymagającym parkurem zmierzył się Maksymilian Wechta dosiadający ogiera Chepettano, który swój przejazd ukończył z wynikiem 8 pkt.

W konkursie 150 cm (CSI5*) Maksymilian Wechta uplasował się na bardzo dobrym 11 miejscu po bezbłędnym przejeździe na ogierze Cassiopeia.

Jutro o godzinie 14:00 rozpocznie się konkurs Derby, w którym wystartuje ubiegłoroczna zwyciężczyni Cassandra Orschel na klaczy Dacara E. Będziemy mocno trzymać kciuki za kolejny dobry start w tym niesamowicie trudnym konkursie.

CSIO3* Longines EEF Series Peelbergen (NED)

Prawie 70 par walczyło w dzisiejszym konkursie 150 cm o jak najlepsze wyniki i punkty do Longines Ranking. Jako czwarty z parkurem zmierzył się Przemysław Konopacki startujący na klaczy Home-Run i po bezbłędnym przejeździe otworzył sobie drogę do rozgrywki. A do tej zakwalifikowało się ostatecznie 16 par. Po kolejnym bezbłędnym przejeździe ukończonym w czasie 40,22 s Przemysław Konopacki ostatecznie uplasował się na bardzo dobrym 7 miejscu.

CSI2*-W Vazgaikiemis 2023 (LTU)

Zwycięstwem Leszka Nieużyły i klaczy That’s Lady EQ Z zakończył się dzisiejszy finał rundy koni 6 i 7-letnich. Bezbłędny przejazd w obu fazach i czas 29,46 s w drugiej był najlepszym wynikiem tego konkursu. Na wysokim 4 miejscu uplasował się Antoni Strzałkowski dosiadający ogiera Castello, a 9 w klasyfikacji była Zuzanna Chwalińska na ogierze MC.Douglas S.

Wysokie 2 miejsce zajął w dzisiejszym konkursie 135 cm Damian Ostręga, który na klaczy Quilotta nie miał błędów w obu fazach. Z wynikiem 0 pkt. swój przejazd ukończyła też Agnieszka Olszewska na ogierze Innocence (9 m.). Ta para wystartowała też w konkursie Jump&Drive (120 cm), w którym uplasowała się na 3 pozycji. w

Bez błędów na przeszkodach, ale z 1 pkt. za przekroczenie nory czasu swój przejazd w finałowym konkursie dla koni 5-letnich ukończyła Zuzanna Chwalińska na ogierze I’m Special Z co pozwoliło na zajęcie 10 miejsca w klasyfikacji.

CSI3* Busto Arsizio (ITA)

Mikołaj Barański wygrał dzisiaj jeden z konkursów rozgrywanych podczas zawodów we Włoszech. A dokładnie konkurs o wysokości 130 cm, w którym startował na Alaska de la Bresse. Reprezentant Polski oczywiście pokonał parkur bezbłędnie, a czas jaki uzyskał – 55,16 s - był o ponad 4 sekundy lepszy od zawodnika, który zajął drugie miejsce.

Do rozgrywki konkursu o wysokości 140 cm Mikołaj Barański zakwalifikował się po przejeździe na wałachu Juggle Baraka. Po bezbłędnym pokonaniu wszystkim przeszkód w bardzo dobrym czasie 40,52 s reprezentant Polski zajął wysokie 4 miejsce w klasyfikacji końcowej.

Tak jak wczoraj po jednym błędzie miał Mikołaj Barański w swoich dwóch startach w konkursie dla koni 7-letnich - na ogierze Hermine F zajął 12 miejsce, a na klaczy Calitizia PS był 14-ty.