W najważniejszym konkursie zawodów Grand Prix Glinika Zaborowskiego zwyciężył aktualny mistrz Słowacji seniorów Jan Cigan na Mercedes. Trasa tego dwunawrotowego konkursu zawierała trzy podwójne szeregi i 11 przeszkód w I nawrocie, a w II nawrocie jeden podwójny i 8 przeszkód. Autorem parkurów był Szymon Tarant. Jan pokonał to trudne zadanie z jednym błędem w najlepszym czasie. Na miejscu drugim i trzecim uplasowali się gospodarze, bracia Robert i Sławomir Uchwat.
   W konkursie 135cm z rozgrywką, finale małej rundy, niepokonani byli bracia Tyszko. Michał i Mateusz z Tuszyńskiego Klubu Jeździeckiego przyjechali do Glinika z 10 końmi. Bardzo dobrze Michał zaprezentował również jednego ze swoich młodych koni, 6-cio letniego Surrimo. Zdobył na nim kwalifikację do MPMK z notą 8,2 za styl. Sędziami oceniającymi rundę młodych koni byli Bogdan Kuchejda i Tadeusz Głoskowski.
   Wysoką ocenę , 8,0, w rundzie młodych koni otrzymał również koń Corleone, którego dosiadał Paweł Kaliciński. Ten zawodnik zwyciężył również w piątkowym konkursie dużej rundy. Wtedy startował na swoim podstawowym koniu Makadi.
   W konkursie finałowym rundy brązowej 125cm  jako jedyny bezbłędnie przejechał Robert Uchwat na młodym 6-cio letnim wałach Costello. Konkurs pocieszenia 120cm wygrała Katarzyna Uchwat na Desperado.
   Zawody rozgrywane były na nowoczesnym hipodromie przy prawdziwie wiosennej pogodzie. Dziękujemy wszystkim uczestnikom zawodów za przybycie i wspaniałą atmosferę.