Za nami finał największego cyklu zawodów ogólnopolskich w skokach. Gospodarzem ostatniego wydarzenia Polskiej Ligi Jeździeckiej był ośrodek RC Sosnowice. Konkurs GP wygrała tu Agnieszka Cebulak, a w rundzie GP PLJ triumfował Mateusz Tyszko.

Najważniejszy konkurs tegorocznego sezonu Polskiej Ligi Jeździeckiej rozpoczął się chwilę po 12:00. Z parkurem o wysokości 145 cm zmierzyło się 19 par. Do rozgrywki awansowały jedynie trzy z nich, a ostatecznie sam konkurs wygrała Agnieszka Cebulak startująca na belgijskim wałachu QUINCY. Na drugim miejscu uplasował się Damian Ostręga dosiadający oldenburskiego wałacha VALENCIA VOLO, a trzecie miejsce wywalczyła juniorka Amelia Zięba razem z wałachem rasy KWPN GEZANT. Tuż za podium konkursu uplasował się Mateusz Tyszko z klaczą LACRIMA i ten wynik przypieczętował zwycięstwo zawodnika w całym cyklu PLJ. Dzięki drugiemu miejscu w GP, na drugie miejsce podium PLJ awansował Damian Ostręga, a trzecie miejsce zdołała utrzymać Emilia Pietrzak, która startowała na klaczy SEPHORA MZ.

Wcześniej w niedzielę rozegrano jeszcze dwa finały ogólnopolskie. W finale Średniej Rundy 135 cm najlepszy okazał się Damian Ostręga, tu w starcie na klaczy rasy KWPN FELINE. Na drugim miejscu uplasowała się Magdalena Kałuża dosiadająca belgijskiego wałacha MEMPHIS, a trzecie miejsce wywalczyła Magdalena Piksa razem z klaczą rasy KWPN MARIE GOLDLAVSCA.

Finał Małej Rundy 125 cm wygrał Łukasz Matla startujący na holsztyńskim wałachu ASKARI DE TALMA. Drugie miejsce zajęła 15-letnia Lena Hoffmann, która startowała na ogierze rasy SP TIK TAK, a podium tego konkursu zamknął Szymon Weremczuk dosiadający wałacha SUPERMAN Z.

Konkurs finałowy Rundy Młodzieżowej PLJ rozegrano jako zwykły z rozgrywką. Do niej zakwalifikowało się 6 par, a najlepsza okazała się Aleksandra Brzozowska startująca na westfalskiej klaczy COMME SI. Drugie miejsce zajęła Nikola Woźniak dosiadająca klaczy rasy SF HACTIMA DE LANTINIERE. Trzecie miejsce wywalczyła Oliwia Banaszczyk razem z wałachem ANDRONIK i ta para okazała się również najlepsza w całym cyklu Polskiej Ligi Jeździeckiej. Na drugim stopniu podium cyklu stanęła Karmela Wolniewicz, która w finale dosiadała ogiera CASQUIN. Trzecie miejsce po sezonie rywalizacji zajęła Hanna Pazera startująca na klaczy A GOLDEN TRUUS HZ.

Drugim finałem rozegranym w sobotę był finał rundy Open 125 cm. Sam konkurs wygrał Jerzy Pandel startujący na ogierze rasy KWPN O'CARLOS. Drugie miejsce zajął Szymon Bula razem z oldenburską klaczą SANSA GOLD, a trzecie miejsce wywalczyła Katarzyna Bula dosiadająca wałacha rasy KWPN LENNART. W cyklu Polskiej Ligi Jeździeckiej triumfował jednak Szymon Bula, który zgromadził przez cały sezon 98,5 pkt. Na drugim miejscu uplasował się Wiktor Larkowski startujący na wałachu rasy SP AMAT M, a trzecie miejsce na podium cyklu zajęła Aleksandra Szpryngiel dosiadająca klaczy rasy KWPN H.OBERLINA B