Z żalem i smutkiem informujemy, że w dniu 22 września zmarł Kazimierz Bobik, wieloletni dyrektor Stadniny Koni Nowielice, Członek Zarządu Polskiego Związku Jeździeckiego, odznaczony najwyższym odznaczeniem PZJ.

 

Od 1967 roku dyrektor Stadniny Koni Nowielice stworzył nie tylko doskonałe  przedsiębiorstwo hodowlane ,  jedne z najlepszych w kraju w hodowli koni , bydła, owiec, ale tez  dał się poznać jako wzorowy organizator sportu jeździeckiego na Pomorzu Zachodnim i kraju, Jako jeden z pierwszych dostrzegł potrzebę zmiany kierunku  hodowli  koni  uznając, że hodowla koni sportowych to kierunek  najbardziej właściwy w szybko zmieniającym się rolnictwie i gospodarce kraju. Efekty jego  poglądów hodowlanych  realizowanych przez ponad 30 lat  w stadninie i  klubie sportowych „Dragon” Nowielice są widoczne  aktualnie, choćby przez klasę konie prezentowanych na Mistrzostwach Polski  i Świata Młodych Koni Sportowych. Kazimierz Bobik, urodzony na kresach wschodnich  Rzeczypospolitej był nie tylko doskonałym hodowcą, rolnikiem, ale też człowiekiem umiejącym rozmawiać z ludźmi i zjednującym przychylność wszystkich, którzy mieli okazję go poznać. To w końcu wychowawca i nauczyciel licznej rzeszy doskonałych jeźdźców, którzy mogli realizować swoją pasję jeździecką w klubie, który wychował wielu Mistrzów Polski i olimpijczyków.

 

UWAGA: Uroczystości pogrzebowe zmarłego 22 września Kazimierza Bobika odbędą się w dniu 27 września (czwartek) o godzinie 13 w Trzebiatowie na cmentarzu komunalnym, ul. Kołobrzeska.