Po niedzielnych finałach w Michałowicach wszystko było już jasne. Najlepsza w konkursie jak i w klasyfikacji końcowej Seniorów okazała się Karolina Mazurek. Pewne zwycięstwo w kategorii Dzieci odniosła Zofia Kaczmarek.

Niedzielny finał Halowych Mistrzostw Polski Seniorów rozstrzygnął kto zdobędzie tytuł mistrzowski w tej najtrudniejszej kategorii. W programie dowolnym z muzyką oglądaliśmy 16 par. Konkurs wygrała Karolina Mazurek startująca na wyhodowanym w Polsce wałachu LIDER. Para w dzisiejszym przejeździe uzyskała wynik 73,605% i to przypieczętowało ich zwycięstwo w klasyfikacji ogólnej. Złoty medal zdobyli uzyskując łączny wynik 212,026%. Miejsce drugie w klasyfikacji, a trzecie w konkursie finałowym zajęła Aleksandra Lesner. Amazonka wywalczyła srebrny medal w startach na wałachu rasy KWPN FORCE, a wynik jaki uzyskali w HMP to 208,465%. Na trzecim stopniu podium, z brązowym medalem, stanęła Ilona Janas. Zawodniczka w przejazdach na wałachu rasu KWPN HERACLES uzyskała łączny wynik 205,095%.

Karolina Mazurek - LIDER

W grupie Juniorów na kucach prowadzenia po finałowym konkursie nie oddała Pola Guerquin-Koryzma i to ona ostatecznie sięgnęła po złoty medal. Zawodniczka dosiadała wałacha MILKY WAY PP, a ich wynik końcowy w HMP to 203,980%. Srebrny medal trafił do Ivette Czok, która w przejazdach na kucu TICET uzyskała łączny wynik 200,266%. Trzecie miejsce i brązowy medal wywalczyła Barbara Rynkowska. Zawodniczka startowała na kucu LEUNS VELD'S WINSTON, a ich wynik końcowy w mistrzostwach to 200,124%.

Pola Guerquin-Koryzma - MILKY WAY PP

Finałowy konkurs HMP Dzieci na Dużych Koniach zakończył się trzecim zwycięstwem Zofii Kaczmarek. Amazonka tym samym wygrała również i całą klasyfikację. W mistrzostwach dosiadała klaczy LADY LEGENDE, a wynik końcowy jaki zapewnił im złoty medal to 241,803%. Miejsce drugie i srebrny medal wywalczyła Taja Zoll w przejazdach na wałachu rasy KWPN I'M A DREAMER VH BLOEMENHOF. W trzech przejazdach uzyskali łączny wynik 225,315%. Na trzecim miejscu podium stanęła Julianna Przybyła, która w tej kategorii dosiadała oldenburskiej klaczy FRANCHESCA. Wynik końcowy tej pary w HMP to 219,010%.

Zofia Kaczmarek - LADY LEGENDE

Pierwsza trójka zawodniczek HPP Dzieci na kucach prezentowała bardzo równą jazdę, ponieważ przez trzy dni amazonki plasowały się dokładnie na tych samych miejscach, co pokryło się też z klasyfikacją końcową. Złoty medal, po trzech zwycięstwach wywalczyła Nelly Solecka startująca na kucu HARNAŚ. Wynik końcowy tej pary to 214,675%. Miejsce drugie zajęła Aneta Gierszewska startująca na wałachu BERGS. Wynik końcowy jaki zapewnił im srebrny medal to 209,793%. Brązowy medal trafił do Kaliny Kopczewskiej. Amazonka w przejazdach na kucu LITTLE BEAR uzyskała łączny wynik 202,340%.