W niedzielę w Donaueschingen zakończyły się Mistrzostwa Europy w powożeniu zaprzęgami 4-konnymi oraz zawody CSI3*

Po raz pierwszy w historii złoty medal w klasyfikacji zespołowej zdobył zespół Niemiec. Przed ostatnia próbą zręczności powożenia gospodarze mieli 15 punktów przewagi nad zespołem Belgii. I nie oddali prowadzenia aż do końca zwyciężając z wynikiem 313,71 pkt. Belgowie utrzymali miejsce drugie (324,74 pkt.) i zdobyli srebrny medal wyprzedzając ekipę Francji, która uplasowała się na miejscu trzecim (330,60 pkt.).

Niespodzianką in minus była eliminacja zespołu Holandii po tym jak Ijsbrand Chardon nie ukończył maratonu a Koos de Ronde postanowił opuścić teren zawodów po wczorajszej wymianie zdań z komisją sędziowską. Tematem tej gorącej rozmowy było przekroczenie normy czasu podczas maratonu.

Pocieszeniem dla Holendrów było z pewnością zdobycie złotego medalu w klasyfikacji indywidualnej przez Brama Chardon, który w konkursie zręczności miał jeden błąd i ukończył Mistrzostwa z wynikiem 153,46 pkt. Miejsce drugie zajął Benjamin Aillaud/FRA (155,58 pkt.) a medal brązowy trafił do Glenna Geerts’a/BEL (156,63 pkt.).

Piotr Mazurek ukończył próbę zręczności powożenia z dwoma błędami i przekroczeniem normy czasu. Tak więc do jego dotychczasowego wyniku dodano 9,90 pkt. co oznaczało, że tegoroczne Mistrzostwa Europy ukończył on na 29 miejscu (204,05 pkt.).

W ostatnim dniu zawodów CSI3* Andrzej Opłatek na klaczy Odile Du Soufflet zakwalifikował się do rozgrywki konkursu 145 cm. Wynik 4 pkt. pozwolił mu zająć ostatecznie 6 miejsce. W konkursie Grand Prix nasz zawodnik dosiadał Stalando, ale niestety start ten zakończył się eliminacją.