W ten weekend polskich zawodników śledzimy na dwóch wydarzeniach rangi CSI4*. W piątkowych konkursach LR najlepiej zaprezentował się Michał Ziębicki, który był bezbłędny w Samorin. W Sentower Park miejsce w czołówce konkursu CSI4* zajęła Małgorzata Ciszek - Lewicka.

CSI4* Samorin Danube Champions Olympic Spirit (SVK)

Pierwszy z konkursów Longines Ranking w Samorin rozegrano na wysokości 145 cm i na zasadach konkursu zwykłego. Bezbłędnie z tym parkurem poradził sobie Michał Ziębicki startujący na oldenburskim wałachu Balou's Batman. Para zajęła 23 miejsce. Błędów na przeszkodach nie miał też Jacek Polikowski dosiadający ogiera Lector. Ta para jednak przekroczyła normę czasu i z 1 pkt karnym uplasowali się na 26 miejscu. Po jednej zrzutce mieli tutaj Maciej Handzlik na wałachu Landreau oraz Anna Szary-Ziębicka na ogierze Bimber Boy

W piątek rozegrano też konkurs 150 cm, ale jego wyniki nie zaliczały się do LR. W konkursie wystartowało prawie 90 par, a klasyfikacja została podzielona na dwie grupy. Parkur bezbłędnie pokonał Hubert Polowczyk startujący na ogierze M Blue's Boy Z i z dobrym czasem przejazdu zajął 5 miejsce w jednej z grup. Ten sam parkur z jednym błędem ukończy Przemysław Konopacki razem z klaczą Expression'Quill i z najlepszym czasem spośród tych z 4 pkt, zajęli 13 miejsce. Nasi dobrze zaprezentowali się też w konkursie 135 cm. Bezbłędny przejazd w dobrym czasie odnotował Michał Ziębicki dosiadający klaczy First Lady i zajął 8 miejsce. Zaraz za nim uplasował się też Michał Kaźmierczak startujący na wałachu rasy KWPN King Of Rock

Kolejny dobry przejazd w konkursie CSI1* odnotował Jacek Muraczewski na klaczy rasy SP Aria. W czwartek zwyciężyli w konkursie 115 cm, a dzisiaj na parkurze 125 zajęli wysokie, drugie miejsce. Bezbłędny przejazd odnotowali tu też Mikołaj Ziębicki na ogierze Magnificent Z (13 miejsce) oraz Anna Szary-Ziębicka na ogierze Royale van de Noordheuvel (24 miejsce). W konkursie 115 cm bezbłędny przejazd odnotowała Katarzyna Bawłowicz-Polowczyk w starcie na wałachu Dorus van de Roten Z (9 miejsce), a także Sławomir Polikowski dosiadający wałacha Elio 4 (13 miejsce).

Relacja TUTAJ

CSI4* Sentower Park, Opglabbeek (BEL)

Wieczorem w piątek rozegrano już drugi dla tych zawodów konkurs zaliczany do Longines Ranking. W pierwszym, na tym samym poziomie, 150 cm, Marek Lewicki na oldenburskiej klaczy La Pezi miał jeden błąd. Piątkowy parkur przysporzył parze niestety nieco więcej problemu i start ukończyli z wynikiem 16 pkt karnych.

Konkurs 140 cm, kwalifikujący do niedzielnego finału 145 cm LR, z jednym błędem pokonał dzisiaj Marek Lewicki startujący na hanowerskim wałachu Quaid Casio. W czwartek zawodnik w takim konkursie był bezbłędny na holsztyńskim ogierze Quadis II i zajął 5 miejsce. W drugiej części dzisiejszego  konkursu wystartowała Małgorzata Ciszek - Lewicka  razem z klaczą Daisy. Wczoraj para była bardzo szybka, ale miały jeden błąd. Dzisiaj się tego błędu ustrzegły i zajęły bardzo dobre, 8 miejsce.

Naszych zawodników śledzimy też w konkursach CSI1*. W tym najwyższym, 135 cm, Klara Kostrzewa-Artymowicz na klaczy rasy KWPN Keen To Rock miała jeden błąd. W czołówce udało się uplasować za to w konkursie 110 cm. Tu drugie miejsce zajął Hubert Artymowicz startujący na wałachu rasy SP Good Luck, a Klara Kostrzewa-Artymowicz na klaczy rasy KWPN Niske RH wywalczyła 3 miejsce. Hubert Artymowicz odnotował też bezbłędny przejazd w konkursie dla 5/6-latków, gdzie dosiadał ogiera rasy KWPN On The Rocks. Małgorzata Ciszek - Lewicka na ogierze rasy KWPN Nardonnay miała w tym samym konkursie 9 pkt karnych, w tym 5 za przekroczoną normę czasu.

CSIP Hagen (GER)

W konkursie 120 cm CSIP w piątek wystartowała Zofia Hart Dyke na ogierze Happy Day. Para miała dwa błędy i z dobrym czasem przejazdu uplasowali się na 6 miejscu.