Sobota była udanym dniem szczególnie dla Michała Ziębickiego, który bezbłędnie jeździł w Gorla Minore. W Linz bezbłędnie jeździli Magdalena Piksa, Eliza Zawadzka, Jarosław Skrzyczyński i Aleksander Lewandowski.

CSI3* Toscana Tour Arezzo (ITA)

Sobota była trochę luźniejszym dniem jeśli chodzi o starty ponieważ część koni odpoczywała przed jutrzejszymi konkursami finałowymi. Adam Grzegorzewski miał na ogierze Qaman-Expres-A jeden błąd w pierwszej fazie konkursu o wysokości 140 cm. W zaliczanym do Longines Ranking konkursie 145 cm zawodnik ukończył przejazd na klaczy Vallana z wynikiem 8 pkt.

W dwufazowym konkursie o wysokości 140 cm wystartował Krzysztof Ludwiczak na ogierze Canan Plus-S. W pierwszej fazie wszystkie drągi pozostały na swoich miejscach, ale 3 spadły w drugiej części konkursu co oznaczał 12 pkt.

CSI4* Gorla Minore (ITA)

Tak jak wczoraj w konkursie zaliczanym do Longines Ranking przeszkody miały wysokość 150 cm. Błędów na parkurze nie miał Michał Ziębicki na ogierze O'LORD DB, a uzyskany czas dał tej parze 12 miejsce w klasyfikacji. Swój start na klaczy First Lady w dwufazowym konkursie na poziomie 135 cm zawodnik ukończył z wynikiem 4 pkt. Jeden błąd w konkursie 145 cm miał Przemysław Konopacki na klaczy Kaliber (26 m.).

O'LORD DB i Michał Ziębicki

Do rozgrywki konkursu dla koni 6-letnich zakwalifikował się Michał Ziębicki na klaczy Summer Time Red Wine. Ponowny bezbłędny przejazd oraz bardzo dobry czas 42,85 s dał tej parze wysokie 5 miejsce w klasyfikacji.

CSI2* Linz (AUT)

Konkurs o wysokości 135 cm rozegrany był dzisiaj jako dwufazowy. Wysokie 3 miejsce zajął w nim Jarosław Skrzyczyński, który na ogierze Inturido nie miał błędów na parkurze i w drugiej fazie uzyskał czas 30,30 s. Na 7 miejscu uplasował się Aleksander Lewandowski dosiadający klaczy Cristal Blue D’Ive Z. Również ta para ukończyła przejazd bez punktów karnych.

Najlepszą parą w popołudniowym konkursie dla koni w wieku 7 i 8 lat była Magdalena Piksa z klaczą MARIE GOLDLAVSCA. Bezbłędny, ale nie za szybki przejazd pozwolił na zajęcie 9 miejsca w klasyfikacji. Na 12 pozycji uplasował się Jarosław Skrzyczyński dosiadający klaczy Solaris Blue. Para ta miała jeden błąd.

Ostatni rozegrany dzisiaj konkurs miał wysokość 125 cm. W nim błędów nie miała Eliza Zawadzka na klaczy Lemonade TN, a uzyskany czas dał jej 6 miejsce w klasyfikacji końcowej.

CSI3* Oliva (ESP)

Jeden błąd w konkursie 145 cm, który zaliczany był do Longines Ranking, miał dzisiaj Jan Chrzanowski dosiadający wałacha Chico de Hus Z (31 m.). Bartosz Adamus ukończył swój start na ogierze Naccord Melloni w dwufazowym konkursie 140 cm z wynikiem 3 punktów za przekroczenie normy czasu w pierwszej fazie.

CSI2* Glinik Zaborowski (POL)

Sobotni konkurs dużej rundy miał wysokość 140 cm i rozegrany był jako zwykły. Zwycięstwo w nim odniósł Matas Petraitis/LTU dosiadający wałacha Holle. Kolejny udany przejazd na tych zawodach zanotował Dominik Słodczyk, który na klaczy Coupana uplasował się na miejscu drugim. Trzeci w klasyfikacji był Jiri Hruska/CZE na klaczy Reiky.

Najlepszy wynik w konkursie rundy średniej uzyskał reprezentant Czech Maros Kuchar dosiadający wałacha Leipzig vd Hooghoeve. Kolejne miejsca zajęli polscy zawodnicy – drugi był Grzegorz Nowak na ogierze Let’s Go a trzeci Sławomir Szlachta na ogierze Le Balou HS.

W małej rundzie (120 cm) zawodnicy wystartowali w konkursie z Jokerem. I prym wiedli w nim reprezentanci Polski. Zwyciężył Dominik Słodczyk na klaczy Akellah Hero Z, drugi był Sławomir Uchwat na klaczy Miss-Marvelous B, a na trzeciej pozycji uplasowała się Joanna Cebulak dosiadająca ogiera Jaction Breaker RV.