Kilka dni po zakończeniu zawodów w Bazylei startuje kolejna impreza w ramach Pucharu Świata Ligi Europy Zachodniej. Tym razem przenosimy się do Lipska, gdzie najważniejszy konkurs skomentuje Marek Szewczyk, a na parkurze wystartuje Cassandra Orschel. Pierwszą szansę na awans do finału PN będą miały ekipy w Abu Dhabi. 

 

CSI5*-W Partner Pferd Leipzig (GER)

Emocje dobrze jeszcze nie opadły po zwycięstwie Henrika von Eckermanna w Bazylei, a już tylko dwa dni dzielą nas od kolejnego wydarzenia w ramach Pucharu Świata. 11 już etap organizowany jest w Lipsku w ramach imprezy Partner Pferd Leipzig, na której obecność zapowiedzieli tacy zawodnicy jak Marcus Ehning (GER) czy Kevin Staut (FRA). Obok nich startować będzie też reprezentantka Polski Cassandra Orschel. Pięć konkursów zaliczanych będzie do LR, a łączna pula nagród to ponad 485 000 EUR. Na wrażenie związane z Pucharami Świata musimy się dobrze przygotować bo dwa kolejne etapy również zaplanowane są tydzień po tygodniu. Zawody w Lipsku to oprócz skoków przez przeszkody też konkursu PŚ w powożeniu. Tu na placu zobaczymy absolutnego mistrza w swoim fachu czyli Boyda Exella (AUS) a także nr 2 i 3 rankingu PŚ czyli Holendrów Brama i Ijsbranda Chardon. Konkursy w ramach CAI-W zaplanowane są na piątek i niedzielę. Ten najważniejszy dla CSI5-W, konkurs PŚ, rozpocznie się w niedzielę o 14:50, będzie można go oglądać z polskim komentarzem - Marka Szewczyka. Relacja obejmuje też wszystkie pozostałe konkursy, a te startują już w czwartek o 8:00. 

 

Relacja TUTAJ

Wyniki TUTAJ

 


CSIO5* The President of the UAE SHOWJUMPING CUP, Abu Dhabi (UAE)

Każde zawody na poziomie CSI5* to duże wydarzenie i prestiż. Te będą szczególnie ważne dla ekip z Bliskiego Wschodu, bo zawody w Abu Dhabi to pierwsza i jedyna szansa krajów z tego regionu na zdobycie kwalifikacji do finału Pucharu Narodów w Barcelonie. Finał PN 2023, tak jak w tamtym roku, zwycięskiej drużynie da kwalifikację na IO w Paryżu, co wiemy, że jest jednym z głównych planów na sezon Arabii Saudyjskiej. O dwa miejsca w finale walczyć będą ekipy Zjednoczonych Emiratów Arabskich, Jordanii, Syrii i Arabii Saudyjskiej. Oprócz nich w konkursie PN zobaczymy inne, nie kwalifikujące się ekipy z Europy. Całe zawody to w sumie 7 konkursów zaliczanych do Longines Ranking, w tym GP w ramach CSI2*. W tych ostatnich zawodach zobaczymy też Polkę, Amelię Mościcką. Łączna pula nagród dla całego wydarzenia to prawie 750 000 EUR. Zawody rozpoczynają się w czwartek. Przy planowaniu oglądania warto pamiętać o strefach czasowych. Pierwszy konkurs rozpocznie się o 6:30 naszego czasu. Grand Prix dla nas wystartuje o 8:50 w piątek, a konkurs Pucharu Narodów w niedzielę o 8:20. 

 

Relacja TUTAJ

Wyniki TUTAJ

 

 

Dwa naprawdę duże wydarzenia nieco skradły "show" w tym tygodniu, ale to oczywiście nie wszystkie dostępne relacje jakie oferuje w najbliższych dniach ClipMyHorse.Tv. Dla hodowców pokaz ogierów przygotowała na czwartek księga Niemieckich Koni Sportowych (DSP). Z Ameryki wciąż transmitowane są festiwale jeździeckie, te z Thermal i WEC Ocala. W tym tygodniu do europejskich tourów, oprócz MET Olivy, dołączy też ośrodek w Vejer de la Frontera i zawody Andalucia Pre-Sunshine Tour. 

 

Serdecznie zapraszamy do śledzenia tych i innych wydarzeń przed ekranami komputerów, urządzeń mobilnych czy telewizorów oraz kibicowania polskim zawodnikom za granicą. Jednocześnie zachęcamy do skorzystania z 30-dniowego, bezpłatnego dostępu do platformy ClipMyHorse.TV, który umożliwia m.in. oglądanie retransmisji wydarzeń które się już zakończyły.


Pełna lista relacji TUTAJ

 

 

Retransmisje wszystkich transmitowanych konkursów dostępne są na platformie ClipMyHorse.TV.

Zachęcamy do skorzystania z 30-dniowego, bezpłatnego dostępu do ClipMyHorse.TV.