Dziś zakończyły się 3 dni konkursów w ramach HZO1* i HZR w KJK Szary Michałowice. Oglądaliśmy na parkurze zmagania ponad 200 par. Najwyższy dzisiaj konkurs klasy CC, Grand Prix KJK Szary, wygrał Radosław Zalewski.

W konkursie Grand Prix KJK Szary wzięło udział 17 par. 3 z nich pokonało bezbłędnie parkur z przeszkodami mierzącymi 140 cm, dlatego o zwycięstwie zadecydowała rozgrywka. Bezkonkurencyjny był Radosław Zalewski, który startował na ogierze rasy SF ERQUY PEGUIGNON. Zawodnik opuścił parkur po 43,80 s zwyciężając dzisiejszy konkurs. Z czasem 49,32s, na drugim miejscu podium uplasowała się juniorka Anna Siwicka, która startowała na wałachu rasy Zangersheide VERDE Z. Ostatnie miejsce na podium, zajął Damian Ostręga startujący na oldenburskim wałachu VALENCIA VOLO.

Na parkurze w finale Średniej Rundy ustawiono przeszkody mierzące 130 cm, które pokonało 35 par. 15 par, które przejazd ukończyło bez punktów karnych, awansowało do rozgrywki. Z zerowym kontem rozgrywkę ukończyło 5 par, dlatego o zwycięstwie zadecydował czas ich przejazdów. Najszybciej parkur pokonał Jakub Kubiak jadący na holsztyńskiej klaczy CORIWAY. Para ukończyła rozgrywkę w 38,15 s, czym zwyciężyła dzisiejszy finał. Ze stratą zaledwie 0,04 s, w czasie 38,19 s, Maciej Kostrzewski, startujący na oldenburskiej klaczy CALABRIA HIPPICA, wywalczył drugie miejsce na podium. Zawodnik zajął także trzecie miejsce, tym razem dosiadając wałacha rasy oldenburskiej MISSOURI HIPPICA. Para ukończyła przejazd rozgrywki w 38,84 s.

W finale Małej Rundy 62 zawodników zmierzyło się z przeszkodami wysokimi na 120 cm. Bez punktów karnych dwie fazy przejazdu ukończyło 21 par. Najszybciej parkur drugiej fazy pokonał Andrzej Głoskowski dosiadający klaczy rasy SP OLZA. Zawodnik zwyciężył finał Małej Rundy kończąc tę część przejazdu w czasie 27,97 s. Na drugim miejscu, z czasem 28,79 s, uplasował się Jakub Kubiak, który startował na ogierze BELL EFEKT. Pokonując przejazd drugiej fazy w czasie 29,06 s, trzecie miejsce na podium zdobył Sławomir Uchwat startujący na klaczy rasy KWPN MISS-MARVELOUS B