W piątek, 18 stycznia zakończyło się szkolenie z wybitnym trenerem Luisem Astolfi, Olimpijczykiem, skoczkiem i WKKWistą, swojego czasu jeźdźcem elitarnej stajni Paula Schockemohle. 

 

Zgrupowanie odbyło się w malowniczo położonej stajni KJK Romico w Żywcu. Szkoleniowiec przyjechał do nas z Hiszpanii. Klinika trwała 3 dni, większość uczestników przyjechała z województwa małopolskiego. Pary biorące udział w szkoleniu jak zawsze były na zróżnicowanym poziomie zaawansowania. W szkoleniu wzięło udział 16 kombinacji jeźdźców z końmi, pojawiły się zarówno młode, czteroletnie konie, które dopiero niedawno zaczęły pracę pod siodłem jak i konie chodzące klasy Grand Prix. 
Bardzo dobrą formę reprezentowały dziewczyny z KJK Romico, które już w ubiegłym roku po raz pierwszy trenowały z Olimpijczykiem.
Trener jak zawsze skupiał się na poprawnej jeździe na płasko, dosiadzie jeźdźców i świadomym używaniu pomocy. Wsiadał i poprawiał konie, nie patrzył na zegarek i dawał z siebie 200%.


Dodatkowo po raz pierwszy zostały wdrożone zajęcia teoretyczne, które pozostaną w harmonogramie kliniki. 
Podczas kliniki zostało nagrane wideo wraz z krótkimi wywiadami przeprowadzonymi z uczestnikami, które niedługo ujrzy światło dzienne.

 

Organizatorem była firma Five Star Events prowadzona przez Florentynę Korkuć oraz gospodarzy klubu, Adriannę i Roberta Krzanowskich.


Data kolejnej kliniki zostanie ogłoszona niedługo. Jednocześnie zapraszamy na szkolenie w Stajni Bobrowy Staw z Maestro dyscypliny ujeżdżenia, Juan Manuel Muniz Diaz już 1 lipca