Podstawowy do niedawna koń polskiej kadrowiczki, Natalii Stefańskiej, 11-letni wałach Exit Remo (KWPN) ma nowego jeźdźca. Jest nim utytułowany niderlandzki zawodnik młodego pokolenia, Rowen Van De Mheen.

 

Exit Remo urodził się 29 kwietnia 2009 roku w stajni, której właścicielem jest Ven Starnmeer (NED). Jego ojcem jest ogier San Remo a matką klacz Phantastia po Ferro.

 

Do Polski trafił za sprawą firmy DIM S.A. w roku 2014 a jego pierwszym jeźdźcem, który przygotował trudnego konia do dalszej kariery sportowej był Stanisław Przedpełski.

 

W trakcie wyjazdu do Holandii po konie z panem Stefańskim i moją mamą uwagę na Exit Remo zwróciła moja mama. Był nieco szalony, ale dostrzegła w nim spore możliwości. Jak się okazało, oczywiście miała rację, bo Exit okazał się naprawdę świetnym koniem. Był naprawdę kompletnie dziki. Nie dało się na mim jeździć w derce ani zdjąć czy założyć kurtki. Mimo początkowych trudności w prowadzeniu konia, udało nam się dogadać. Koń robił szybkie postępy. W roku 2015 zadebiutowaliśmy na międzynarodowym poziomie na wiosennej odsłonie zawodów Baltica. Później trafił w kolejne ręce jeźdźców pracujących w klubie DIM. - tak wspomina tego konia Stanisław Przedpełski.

 

A kolejnymi jego jeźdźcami byli Malwina Przyśliwska, Marek Wacławik, na krótko Natalia Palmowska oraz jego ostatni jeździec w Polsce, Natalia Stefańska.

 

Exit Remo oraz Natalia Stefańska od 2018 roku wielokrotnie reprezentowali barwy Polski na międzynarodowych zawodach. W roku 2019 wystartowali dwukrotnie jako członkowie polskiej ekipy w konkursach Pucharu Narodów. W kwietniu 2019 roku w Zduchovicach (CZE) zajęli z polską ekipą 5 miejsce, będąc przy tym najlepsza naszą parą w tym konkursie. W czerwcu 2019 roku w Hagen (GER) polskiemu zespołowi nie udało się zakwalifikować do drugiego nawrotu konkursu Nations Cup, ale para Exit Remo i Natalia Stefańska zaprezentowała tam dobrą jazdę z jednym błędem.

 

 

Ostatnimi startami tej pary był udział w zawodach CSIJ-A w Valkenswaard (NED), gdzie zanotowali dwa bezbłędne przejazdy w konkursach 135-140 cm.

 

Od 19 października 2020 roku nowym właścicielem wałacha Exit Remo został Wilgo Van De Mheen a jego jeźdźcem Rowen Van De Mheen.

 

Rowen Van De Mheen to utalentowany zawodnik z Niderlandów. Mimo młodego wieku (20 lat) ma on w swoim dorobku duże sukcesy. W 2017 roku zdobył tytuł Mistrza Europy w kategorii juniorów a w roku 2019 zdobył wraz drużyną młodych jeźdźców z Niderlandów złoto podczas Mistrzostw Europy.

 


Powodem sprzedaży Exit Remo jest fakt, że Natalia Stefańska zakończyła lub co najmniej zawiesiła swoją dalszą karierę sportowego jeźdźca.