Tegoroczny sezon startów na otwartych hipodromach powoli dobiega końca. Jeźdźcy jednak nie mogą myśleć o odpoczynku, porzuceniu treningów i startów do wiosny przyszłego roku, ponieważ już w przyszłym miesiącu rozpocznie się sezon startów halowych.

 

Na międzynarodowym poziomie otworzy go w Polsce trwający przez dwa kolejne weekendy turniej Cracovia Equestrian Tour 2018.

Organizatorzy trzeciej już edycji tej imprezy, czyli Stowarzyszenie Klub Sportowy Klub Jazdy Konnej Szary, zapraszają na zawody w randze CSI2*/CSI1* i CSIYH1*(rozgrywane dla koni 5, 6 i 7-letnich).

W każdym z dwóch tygodni trwania imprezy organizatorzy planują rozegrać po 21 konkursów. Najważniejsze z nich to konkursy, których wyniki pozwolą 16 najlepszym zawodnikom na zdobycie punktów do prestiżowego Longines Rankings, zostaną rozegrane w piątki i w niedzielę. W piątki będą to konkursy zwykłe Rundy Diamentowej, przeszkodami o maksymalnej wysokości 145 cm oraz puli nagród wynoszącej 96 500 zł. W obydwie niedziele  będą to główne konkursy zawodów, czyli Grand Prix , Finał Rundy Diamentowej z przeszkodami o wysokości 145 cm i puli nagród również po 96 500 zł. Obydwa konkursy Grand Prix będą rozgrywane jako konkursy zwykłe z ewentualna rozgrywką, która wyłoni zwycięzcę (Art. 238.2.2).

 

We wszystkich 42 konkursach turnieju Cracovia Equestrian Tour 2018 najlepsi zawodnicy w poszczególnych konkursach zdobędą łączna pule nagród finansowych, która wynosi 576 800 zł.

 

Co bardzo istotne, w turnieju tym mogą wystartować jeźdźcy posiadający III licencję PZJ w skokach. W każdym tygodniu trwania michałowickiego turnieju rozegranych zostanie po 9 konkursów, w których posiadane przez nich uprawnienia pozwolą na udział w sportowej rywalizacji.

Panel zgłoszeń do zawodów Cracovia Equestrian Tour 2018 jest otwarty do 1 października 2018 roku.