W nadchodzącym tygodniu czeka nas maraton relacji z Polski. Weekend rozpoczniemy w Baborówku, gdzie w czwartek wystartuje Festiwal Jeździecki, a w niedzielę równolegle transmitować będziemy też ZO3*-B z Olszy. Na żywo będzie można też kibicować naszym m.in. w Samorin i Ołomuńcu. 

 

 

CCI Festiwal Jeździecki Baborówko (POL)

Już w najbliższy czwartek rozpocznie się jedna z flagowych imprez ośrodka w Baborówku, czyli międzynarodowe zawody w WKKW. Oprócz tego, że wydarzenie obejmować będzie konkursy do poziomu czterech gwiazdek włącznie, to w puli nagród znajdzie się aż 70 000 EUR, co plasuje Festiwal Jeździecki w Baborówku wśród najlepiej dotowanych imprez na świecie. Nic dziwnego, że na starcie zameldują się prawdziwe gwiazdy tego sportu. Wystartują tacy zawodnicy jak sześciokrotny medalista IO Andrew Hoy (AUS), medaliści IO Julia Krajewski i Michael Jung z Niemiec czy 14 w rankingu FEI Lara De Liedekerke (BEL). Polskę reprezentować będą m.in. zdobywcy kwalifikacji do Paryża z zeszłego roku czyli Paweł Warszawski, Wiktoria Knap, Małgorzata Korycka i Jan Kamiński. Transmisję na żywo z tego wydarzenia realizować będzie zespół Świata Koni. Spotkamy się już w czwartek na próbie ujeżdżenia CCI3*,  a relację zakończymy niedzielnymi próbami skoków. 

 

Relacja TUTAJ

Wyniki TUTAJ

 

 

ZO3*-B Olsza (POL)

Wydarzenie jakie rzadko można spotkać w kalendarzu polskich imprez, bo będą to zawody krajowe na poziomie aż trzech gwiazdek. Pula nagród na tych zawodach będzie prawie “międzynarodowa”, bo przewidziano w sumie 216 500 PLN, w tym samochód będący nagrodą główną w Grand Prix. Rywalizacja rozgrywać będzie się na przeszkodach od 110 cm do 145 cm w klasycznych rundach, oraz 115 cm do 130 cm w konkursach dla koni 5,6- i 7-letnich. Zawody to tylko trzy dni, dlatego plan wydarzenia wypełniony będzie po brzegi. Zespół Świata Koni przeprowadzi transmisję z najbardziej emocjonującego dnia tych zawodów czyli niedzieli. Wtedy to zostaną rozegrane konkursy finałowe, w tym konkurs Grand Prix Polski na poziomie 145 cm.  

 

Relacja TUTAJ

Wyniki TUTAJ

 

 

CSI2*-W Danube Champions Tour, Samorin (SVK)

Zawody międzynarodowe, który w tym tygodniu zdecydowanie najliczniej wybrali reprezentanci Polski w skokach. Do rywalizacji w imponującym ośrodku X-Bionic Sphere przystąpią Anna Ebner, Adam Grzegorzewski, Patrycja Ksiądz, Agnieszka Olszewska, Lena Osadkowska, Magdalena Piksa, Małgorzata Popiół, Krzysztof Złocki i Maja Zuradzka. Zawody będą jedną z kwalifikacji do nadchodzącego sezonu Pucharu Świata. Oprócz tego rozgrywane będą też konkursy w ramach CSI1*, CSIYH, CSIU25 oraz CSIAm. Dwa z zaplanowanych konkursów zaliczane będą do Longines Ranking - piątkowa Duża Runda i niedzielny konkurs Grand Prix, zaliczany jednocześnie właśnie do PŚ. Dodatkowo punkty do LR będą mogli zdobywać młodzi zawodnicy w konkursie GP CSIU25 EY Cup. Łączna pula nagród dla tego wydarzenia to ponad 100 000 EUR. Transmisja obejmować będzie wszystkie rozgrywane konkurs, a te wystartują już w środę po południu od rywalizacji dla koni 5-letnich.  

 

Relacja TUTAJ

Wyniki TUTAJ

 

 

CDI-W Dressage Show Olomouc (CZE)

Licznie za południową granicą startować będą też zawodnicy ujeżdżenia. Zawody międzynarodowe w Ołomuńcu obejmować będą dwie Duże Rundy, czyli konkursy w ramach CDI-W oraz CDI3*. Elementy GP będzie można oglądać też w konkursach CDI2*, a oprócz tego zostanie rozegrana Mała Runda CDI1* oraz konkursy kategorii młodzieżowych. W zawodach Polskę reprezentować będą Aleksandra Błachno, Anna-Maria Gawłowska, Aleksandra Popławska, Żaneta Skowrońska-Kozubik, Hanna Gawron, Susanne Krohn, Maria Stelmaszyk, Klaudia Hałeła, Julia Janecka, Sophie May, Natalia Plata, Maja Kucharska, Karolina Popławska, Julianna Przybyła, Nelly Solecka, Weronika Usiądek, Aleksandra Machniewicz, Liwia Strzeszewska, Hara Gudzowaty, Pola Guerquin-Koryzma, Natalia Wisiałkowska, Magdalena Jura, Filip Poszumski i Olga Safronova. Zawody potrwają cztery dni i rozpoczną się w czwartek o 8:00. Wtedy też wystartuje relacja na żywo w której będzie można oglądać wszystkie rozgrywane konkursy. 

 

Relacja TUTAJ

Wyniki TUTAJ

 

 

Serdecznie zapraszamy do śledzenia tych i innych wydarzeń przed ekranami komputerów, urządzeń mobilnych czy telewizorów oraz kibicowania polskim zawodnikom. Jednocześnie zachęcamy do skorzystania z 30-dniowego, bezpłatnego dostępu do platformy ClipMyHorse.TV, który umożliwia m.in. oglądanie retransmisji wydarzeń które się już zakończyły.

 

Pełna lista relacji TUTAJ