X Memoriał Macieja Frankiewicza zaliczany do światowego rankingu wygrał Juan Carlos Garcia na ogierze Zilver.

 

Niezwykłe emocje przyniósł zaliczany do światowego rankingu konkurs 145 cm, który był zwieńczeniem sobotnich zmagań na Hipodromie Wola w Poznaniu. Na starcie stanęło 49 par, a w drugim nawrocie zobaczyliśmy walkę pomiędzy 13 parami. Parkur finałowej rywalizacji był bardzo szybki, więc zawodnicy byli zmuszeni do podejmowania ryzyka. Dziś szczęście było po stronie zwycięzcy Grand Prix Poznania z 2017 roku, Juana Carlosa Garcii, reprezentanta Włoch.

 

Uwielbiam wygrywać, więc jak zobaczyłem przejazdy pierwszych trzech zawodników w drugim nawrocie to wiedziałem, że muszę być naprawdę szybki, żeby zwyciężyć. Zilver jest bardzo silny, ale nie szybki, więc dużym wyzwaniem było utrzymać odpowiednie tempo. Mocno skróciłem najazd z jedynki na dwójkę i myślę, że właśnie to mi dało przewagę. Parkury były dziś bardzo techniczne, ale też ciekawe. To jedne z moich ulubionych zawodów w Europie. Bardzo dobre podłoże, tradycyjna trawa i trybuna sprawiają, że klimat jest tu niepowtarzalny i dlatego lubię tu wracać – powiedział Juan Carlos Garcia.

 

Drugie miejsce zajął Douglas Lindelow ze Szwecji na klaczy Jezebel, a trzeci był 17-letni Tim Prouve z Belgii na ogierze Orson Des Hayettes. Najlepszym Polakiem okazał się Wojciech Wojcianiec na Cassio Melloni.

 

Parkur podstawowy był bardzo selektywny. W drugim nawrocie wystartowało wiele szybkich koni, więc aby wygrać, trzeba było podjąć naprawdę duże ryzyko. To był pierwszy start Cassio Melloni na tych zawodach, więc jestem bardzo zadowolony. Skakał fenomenalnie. Jak co roku jest tu mnóstwo dobrych jeźdźców i koni, poziom jest bardzo wysoki i naprawdę ciężko tu wygrać. Uwielbiam tu przyjeżdżać, dobrze mi się jeździ na trawie, czuję się tu komfortowo i wszystko jest na najwyższym poziomie – powiedział Wojciech Wojcianiec.

 

Bezbłędny w dwóch nawrotach był także Jarosław Skrzyczyński, który na wałachu Greatest zajął piąte miejsce. Świetnie zaprezentowała się też Daria Kobiernik na Winchesterze. Zawodniczka dostała się do drugiego nawrotu, w którym miała dwa błędy.

 

Wyniki - TUTAJ

 

Konkurs średniej rundy 140 cm wygrał znany już doskonale poznańskiej publiczności Omer Karaevli na Gotham City PL. Było to już czwarte zwycięstwo tego zawodnika w przeciągu dwóch dni. Drugie miejsce zajął Jarosław Skrzyczyński na Akkol, a trzecie Maksymilian Wechta na Number One 28.

 

Wyniki - TUTAJ

 

Drugi konkurs w ramach U25 wygrała reprezentantka Polski Aleksandra Kierznowska na ogierze Dior V. Drugie miejsce zajął wczorajszy zwycięzca, Egor Shchibrik (RUS) na Carlsberg 10, a trzecie Karin Martinsen (SWE) na Tailormade Chawito.

 


Wyniki - TUTAJ

 

Youngster Tour wygrał Kristaps Neretnieks (LAT) na Tako Dilait. Drugie miejsce zajął Marek Lewicki na Itoulon B, a trzecie Jarosław Skrzyczyński na Inturido.

 

Wyniki - TUTAJ

 

Konkurs CSI1* 130 cm wygrał Łukasz Wasilewski na Wavantos VD Renvillehoeve. Drugie miejsce zajął Omer Karaevli (TUR) na Livingstone Van Het Peggershof, a trzecie Efe Siyahi na Drago G.S.

 

Wyniki - TUTAJ

 

W niedzielę odbędą się aż trzy konkursy zaliczane do światowego rankingu. Pierwszy z nich rozpocznie się o 10:15 (Grand Prix CSIU25), drugi to CSI4* Grand Prix 160 cm, którego początek przewidziany jest na 12:30, a trzeci na poziomie 145 cm, rozpocznie się o godzinie 16:00.