Skład Kadry Narodowej jeźdźców podlega stałym, dynamicznym zmianom. Ustalany jest w zależności od prezentowanej przez konkretne pary formy.

 


Młodzi jeźdźcy - poprzez Mistrzostwa Polski do Kadry Narodowej


Zarząd Polskiego Związku Jeździeckiego powołał do Kadry Narodowej Młodych Jeźdźców w skokach przez przeszkody Gabrielę Bado z końmi Balisto i Keira Hipica oraz Julię Jaglarz z koniem Groenaannemer Van Den Lentamel.

 


Wnioskujący o to Oskar Szrajer, członek Zarządu PZH ds. sportu młodzieżowego, tak uzasadnił tę decyzję:

Rekomendowanie powołania do Kadry Narodowej zdobywczynię złotego medalu na Mistrzostwach Polski w skokach, w kategorii młodych jeźdźców, jakie odbyły się w Jakubowicach, Gabrysię Bado oraz zdobywczynię medalu srebrnego z tych zawodów, Julię Jaglarz, wydaje się naturalną konsekwencją uzyskanych przez obydwie amazonki wyników. Stosowny wniosek przedłożyłem Zarządowi, który go przyjął.

 


Seniorzy – odwołania i powołania

Na wniosek trenera Kadry Narodowej, Krzysztofa Ludwiczaka, Zarząd PZJ odwołał we wrześniu 2020 roku ze składu Kadry Narodowej Natalię Czernik, Wojciecha Dahlke oraz powołanego w sierpniu 2020 roku Radosława Zalewskiego.

Sierpniowe powołania do KN Radosława Zalewskiego oraz Dawida Kubiaka z koniem Estoril Fortuna wynikały z kontuzji odniesionej na treningu przez członka KN, Michała Kaźmierczaka, która uniemożliwiała jego start na zawodach CSIO Praga.

Również na wniosek trenera Krzysztofa Ludwiczaka Zarząd PZJ powołał do składu Kadry Narodowej seniorów w konkurencji skoków przez przeszkody Mściwoja Kieconia z końmi Baccord i Giraldo L.

 


Gratulując wyróżnienia życzymy wszystkim członkom jeździeckiej Kadry Narodowej wielu udanych kadrowych startów.