Przed nami pierwsza kwalifikacja do półfinału EEF Series Nations Cup z udziałem polskiej ekipy. Ważny start naszą reprezentację czeka też w Wiesbaden, gdzie śledzić będziemy rywalizację Polaków w konkursie CCI4*-S, a z Polski transmitować będziemy trzy próby zawodów CAI w Bogusławicach. 

 

 

CSIO3* Longines EEF Series, Stutteri Ask (DEN)

Przyszedł czas na rozpoczęcie rywalizacji w europejskim Pucharze Narodów. Już w najbliższy weekend w duńskim Martofte polska drużyna zawalczy w pierwszej kwalifikacji do półfinału, a potem do finału EEF Series NC. O pierwsze punkty i jak najlepsze wyniki w konkursach indywidualnych powalczą Przemysław Konopacki, Tomasz Miśkiewicz, Dawid Skiba, Anna Szary-Ziębicka oraz Michał Ziębicki. Wisienka na torcie w programie czyli konkurs zespołowy, zaplanowany jest na piątkowe popołudnie. Oprócz tego zostaną rozegrane jeszcze trzy inne konkursy zaliczane do Longines Ranking, w tym niedzielne Grand Prix zaliczane do grupy C. W połączeniu z konkursami CSI1* oraz CSIU25 daje to łącznie 210 600 EUR w puli nagród. Zawody rozpoczynają się w czwartek i już wtedy będziemy mogli śledzić konkurs rankingowy. Dokładny plan transmisji dostępny będzie już wkrótce na platformie. 

 

Relacja TUTAJ

Wyniki TUTAJ

 

 

CSI4*/CDI4*/CCI4* LONGINES PfingstTurnier, Wiesbaden (GER)

Skoki, ujeżdżenie, WKKW, a nawet woltyżerka. To wszystko czeka na kibiców w nadchodzącym tygodniu podczas turnieju w niemieckim Wiesbaden. Oczy polskich kibiców będa skierowane przede wszystkim w stronę areny WKKW, bo tam w konkursie CCI4*-S wystartują Jan Kamiński, Mateusz Kiempa, Wiktoria Knap oraz Paweł Warszawski. Zawodnicy zmierzą się z niełatwą konkurencją, bo oprócz nich wystartują m.in. Michael Jung (GER), Tim Price (NZL) czy Ingrid Klimke (GER). Tą ostatnią zawodniczkę zobaczymy też na czworoboku w konkursach CDI4*, a obok niej z konkursami GP zmierzą się też m.in. Isabell Werth (GER) czy Simone Pearce (AUS). To jednak nie koniec fantastycznej obsady tych zawodów, bo na parkurze rywalizować będą Bertram Allen (IRL), Daniel Deusser (GER) czy zwycięzca GP Hamburga sprzed kilku dni, Yuri Mansur (BRA). Cztery z zaplanowanych konkursów zaliczane będą do Longines Ranking, a pula nagród tylko dla skoczków to blisko 275 000 EUR. Zawody rozpoczną się w piątek, a zakończą dość nietypowo bo w poniedziałek. Daje to pełne cztery dni rywalizacji w całości dostępne na ClipMyHorse.Tv. 

 

Relacja TUTAJ

Wyniki TUTAJ

 

 

CAI Bogusławice (POL)

W relacji z Polski proponujemy czwartą konkurencję jeździecką czyli powożenie. Te widowiskowe zawody w randze międzynarodowej organizuje w tym tygodniu SO w Bogusławicach. Na starcie zobaczymy single, pary, czwórki, młode konie, a nawet kuce. Powozić nimi będą zawodnicy kategorii Dzieci, Juniorów, U25 i oczywiście Seniorzy, a ranga tych konkursów to od jednej do trzech gwiazdek włącznie. Wystartują reprezentanci 6 krajów z silną grupą Polaków na czele. Wśród nich śledzić będziemy m.in. Weronikę Kwiatek i Bartłomieja Kwiatka czy Aleksandra Fularczyka. Wystartują też znani polskiej publiczności Sandro i Torsten Koalick z Niemiec. Rywalizacja to oczywiście trzy próby. W piątek zawodnicy zmierzą się z ujeżdżeniem, w sobotę z maratonem, a na koniec, w niedzielę, z próbą zręczności powożenia. Zmagania ze wszystkich tych dni na żywo relacjonować będzie zespół Świata Koni. 

 

Relacja TUTAJ

Wyniki TUTAJ

 

To jednak nie koniec relacji z udziałem polskich zawodników i nie koniec relacji cmh.tv na ten tydzień w ogóle. Dostępna oferta jak zwykle jest o wiele szersza, a relacje będzie można oglądać ze wszystkich stron świata jak USA, Meksyk, Grecja, Norwegia, Słowenia czy Włochy. Polaków spotkamy jeszcze we Francji, gdzie w zawodach CSI4* wystartuje Maksymilian Wechta. Na Węgrzech w konkursach skokowych rywalizować będzie Klaudia Siarkiewicz i Kacper Mróz, a na czworoboku w konkursach GP zobaczymy Katarzynę Milczarek oraz Ilonę Janas

 

 

CSI4* Bourg en Bresse (FRA) Relacja TUTAJ Wyniki TUTAJ 

CDI3* Pilisjászfalu (HUN) Relacja TUTAJ Wyniki TUTAJ 

CSI2* Budapest (HUN) Relacja TUTAJ Wyniki TUTAJ 

 

 

Serdecznie zapraszamy do śledzenia tych i innych wydarzeń przed ekranami komputerów, urządzeń mobilnych czy telewizorów oraz kibicowania polskim zawodnikom. Jednocześnie zachęcamy do skorzystania z 30-dniowego, bezpłatnego dostępu do platformy ClipMyHorse.TV, który umożliwia m.in. oglądanie retransmisji wydarzeń które się już zakończyły.

 

Pełna lista relacji TUTAJ