Od piątku w hali w Radzionkowie walczą zawodnicy ujeżdżenia w Halowych Mistrzostwach Polski i Halowym Pucharze Polski. Rywalizują łącznie w 5 kategoriach. Pierwszymi zwyciężczyniami dzisiaj zostały Zofia Kaczmarek, Natalia Plata, Maria Stelmaszyk i Anna Grygier Wójtowicz. 

 

W tym roku gospodarzem Halowych Mistrzostw Polski i Halowego Pucharu Polski w Ujeżdżeniu jest KJ Lider Radzionków. Pierwszego dnia zmagań oglądaliśmy 4 konkursy. Seniorzy prezentowali się dzisiaj na poziomie Małej Rundy w ramach HPP. Konkurs CC-4 wygrała Anna Grygier Wójtowicz dosiadająca wałacha rasy SP SHADOW. Zwycięski przejazd sędziowie ocenili na 68,210%. Różnice w czołówce tego konkursu dzisiaj były jednak niewielkie, bo miejsce drugie, z wynikiem 68,000%, zajęła Teresa Tomaszewska startująca w tej kategorii na oldenburskiej klaczy BELLE COUTURE M. Na miejscu trzecim uplasowała się Natalia Badura razem z wałachem rasy SP MARCO. Wynik jaki uzyskała ta para to 67,658%. 


Wśród Młodych Jeźdźców oglądamy tylko trzy zawodniczki. Pierwsze dwa miejsca zajęła dzisiaj Maria Stelmaszyk. Wygrała na hanowerskim wałachu DESPACITO 18 z wynikiem 68,556%. Miejsce drugie zajęła na wielkopolskim wałachu GALAPAGOS uzyskując 66,964%. Na miejscu trzecim uplasowała się Alicja Stępień dosiadająca hanowerskiej klaczy ECLECTICA. Ten przejazd oceniono na 62,750%. Trzecią zawodniczką w tej kategorii jest Wiktoria Nabakowska, która w przejeździe na wałachu rasy KWPN JARANDER uzyskała w I półfinale wynik 60,972%. 


Konkurs dla Juniorów zakończył się bez większych niespodzianek, bo wygrała obrończyni tytułu, Natalia Plata. Dzisiejszy przejazd na hanowerskim wałachu DOLCETTO sędziowie ocenili na 70,539%. Na miejscu drugim uplasowała się Weronika Usiądek razem z hanowerskim wałachem MR.DESPO. Występ tej pary oceniono na 66,863%. Zaraz za nią uplasowała się Maria Charaszkiewicz razem z wałachem rasy KWPN HERACLES. Uzyskali niewiele niższy wynik, bo 66,814%.


Również w kategorii Dzieci I półfinał wygrała obrończyni zeszłorocznego tytułu Zofia Kaczmarek. Zawodniczka na klaczy LADY LEGENDE ukończyła program z wynikiem 76,750%. Miejsce drugie wywalczyła Aleksandra Rozesłańska, która dosiadała oldenburskiej klaczy CHANTAL M. Ten przejazd oceniono na 75,375%. Na miejscu trzecim uplasowała się Wiktoria Cwalina startująca na oldenburskim wałachu DIARADOS. Para z powodzeniem startuje na parkurach, a dzisiaj na czworoboku ich przejazd sędziowie ocenili na 70,375%. 

 

 fot. Łukasz Kowalski