Dziś w ośrodku KJ Agro-Handel Śrem rozpoczął się XV Sportowy Czempionat Polski Młodych Koni. Na starcie w Olszy zobaczymy ponad 250 koni, które rywalizują w czterech kategoriach SCPMK oraz Memoriale Jana K. Dąbrowskiego.

Od dzisiaj do niedzieli będą rozgrywane konkursy w 4 kategoriach: koni 4, 5, 6 i 7-letnich. Już w sobotę poznamy zwycięzcę finału koni 4-letnich (105 cm), wyłonionego na podstawie sumy punktów za ocenę stylu konia, a o miejscach na podium finałów pozostałych kategorii dowiemy się w niedziele. Również tego dnia poznamy zwycięzcę Memoriału Jana K. Dąbrowskiego, którego konkursy wstępne będą kończyły każdy dzień.

Trzydniowe rozgrywki rozpoczęto od półfinału koni 4-letnich (100 cm), w którym startowały 72 pary. Najwyższą liczbę punktów, 8,40 pkt, zdobył ogier rasy SP CARO (Grandorado TN N.O.P x Elvaro) prezentowany przez Mateusza Tyszko. Ex aequo na drugim miejscu, z wynikiem 8,37 pkt, uplasowała się klacz rasy Zangersheide CALCUTTA VAN'T KIEZELHOF Z (Cornet Obolensky x Cicero Z), na której startował Krzysztof Retka oraz ogier rasy AES PRINCE (Joyride x Carmargue), na którym startowała Weronika Kosińska

Jako kolejny dzisiaj rozegrano I półfinał koni 5-letnich (115 cm). Na 62 startujące  pary, 36 ukończyło przejazd bez punktów karnych. Na liście startowej I półfinału koni 6-letnich zapisanych było 47 par, a z zerowym kontem do II półfinału przystąpią 22 pary. W ostatnim I półfinale, tym razem koni 7-letnich, parkur pokonało 30 par, a konkurs z zerowym kontem ukończyło 13 z nich.

Dzień zakończył Konkurs wstępny Memoriału Jana K. Dąbrowskiego klasy C1. Najlepszy okazał się Jakub Kubiak dosiadający holsztyńskiego wałacha QUILIBET. Drugie miejsce na podium zajęła Adrianna Ostrowska startująca na westfalskiej klaczy KAROLA BS. Na ostatnim miejscu na podium stanął Maciej Sobótka, który startował na klaczy rasy SP MY POWER OF LIFE GT

Relację live z jutrzejszego finału 4-latków, a także z niedzielnych finałów pozostałych kategorii, będzie można obejrzeć na naszej stronie oraz na platformie ClipMyHorse.TV. Zapraszamy do śledzenia i kibicowania.

❗️Kopiowanie, przetwarzanie, rozpowszechnianie materiałów filmowych w całości lub w części bez zgody autora jest zabronione.