Na terenie KJ Classic już od czwartku rywalizują młode ujeżdżeniowe talenty. Oprócz tego równolegle rozgrywane są zawody ogólnopolskie i regionalne. W sumie, do Solca Kujawskiego, przyjechało prawie 150 koni. W Leśnej Woli rozpoczęły się także, mocno obsadzone, zawody ogólnopolskie w skokach przez przeszkody.

 

SCKU, ZO-A Solec Kujawski

Ze względu na wyjątkowo duża liczbę zgłoszeń, pierwszy półfinał koni 3-, i 4-letnich rozegrano w czwartek.

 

Konie 3-letnie prezentowane były w grupach, w trzech podstawowych chodach. Ocenie został poddany również pokrój i budowa koni w prezentacji bez siodła. I tak najlepszym koniem z rocznika 2017 okazał się hanowerski ogier FÜRSTEN SPINNE. Konia zaprezentował Adrian Seliga. Wynik końcowy to 8,32 pkt w tym ocena cząstkowa 8,8 pkt za galop. Miejsce drugie zajął ogier szlachetnej półkrwi ROMEO VON FÜRSTENBALL dosiadany przez tego samego zawodnika. Wynik końcowy jaki otrzymał koń to 8,13 pkt. Trzecie miejsce, z wynikiem 7,17 pkt, zajął oldenburski ogier TRIBALDI. Konia prezentowała Anna-Maria Gawłowska.

 

W konkursie dla koni 4-letnich wystartowało prawie 20 par. Najlepiej zaprezentował się ogier rasy DRP CARLOS. Konia dosiadał Tomasz Jasiński. Ich przejazd oceniono w sumie na 8,5 pkt, a najwyższa ocenę cząstkową para otrzymała za stęp - 8,8 pkt. Miejsce drugie zajął ogier szlachetnej półkrwi DONATAN. Konia zaprezentowała Paulina Tomczak. Przejazd pary oceniono w sumie na 8,36 pkt, z czego najwyższą ocenę cząstkową, 8,5 pkt, sędziowie przyznali za kłus. Na miejscu trzecim, z wynikiem końcowym 8,24 pkt, uplasowała się oldenburska klacz FÜRSTIN FRANCESCA G, której dosiadała Oliwia Laferi-Sapiej.

 

ZO-B1* Leśna Wola

 

W pierwszym z konkursów ogólnopolskich zwyciężyła Magda Kamińska. Bezbłędnie i w najlepszym czasie parkur Średniej Rundy pokonała dosiadając holsztyńskiej klaczy WODKA-POLKA. Miejsce drugie, także po bezbłędnym przejeździe, zajął Grzegorz Nowak. Zawodnik dosiadał holsztyńskiego wałacha SAM. Trzeci czas konkursu uzyskał Paweł Kaliciński startujący na klaczy szlachetnej półkrwi SUN PAULA.

 

Dużą Rundę, z przeszkodami o wysokości 140 cm rozegrano na zasadach konkursu zwykłego. I tym razem Magda Kamińska nie miała sobie równych. Drugie zwycięstwo w dniu odniosła na oldenburskim wałachu BRANDY. Miejsce drugie zajęła zaledwie 15-letnia Marta Wypiór. Amazona dosiadała klaczy rasy KWPN GINA ROYALTY. Trzeci czas w konkursie uzyskał Mateusz Tyszko. Zawodnik startował na wałachu rasy Zangersheide LYJANEIRO Z.