Sobota była szczególnie udanym dniem dla Damiana Ostręgi, który zajął wysokie miejsca w dwóch konkursach w Pradze.

 


CSI2* Praga/CZE

Damian Ostręga może być bardzo zadowolony ze swoich sobotnich startów w Pradze. Bezbłędny przejazd na klaczy Quilotta w porannym konkursie 135 cm dał mu prawo startu w rozgrywce. W niej również nie spadł żaden drąg a czas 37,30 s dał naszemy reprezentantowi wysokie 3 miejsce w klasyfikacji.

 

 

Dobry przejazd zanotował również Bartosz Adamus na ogierze Everdi. Jednak błąd na ostatniej przeszkodzie oznaczał 4 pkt. i 20 miejsce w klasyfikacji.

Konkurs 145 cm rozgrywany był jako szybkości. Damian Ostręga na klaczy Feline miał jeden błąd co spowodowało, że do rzeczywistego czasu przejazdu dodano 3 sekundy. Ostatecznie zajął on dobre 8 miejsce.

 

 

Wyniki: TUTAJ

 

CSI2* Lier/BEL

W konkursie o wysokości 130 cm, który był kwalifikacją do GP CSI1* jeden błąd miała Adrianna Ostrowska na klaczy Elbero H (39 m). Reprezentantka Polski bardzo dobrze pokazała też swoje młode konie w konkursie dla 5 i 6 latków. Na klaczy Pleasure Blue zajęła 6 miejsce, a na klaczy Lertana VDL była 13-ta. Oba przejazdy były bezbłędne.

Dwie polskie amazonki wystartowały w konkursie 140 cm. Adrianna Ostrowska na klaczy Karola BS ukończyła swój przejazd z wynikiem 5 pkt. Natomiast Paulina Malinowska na wałachu Crown Prince zjechała z parkuru z wynikiem 29 pkt.

W konkursie dla koni w wieku 7 i 8 lat Natalia Sydow miała jeden błąd na klaczy Impala.


Wyniki: TUTAJ

 

 

CSIY Abu Dhabi/UAE

W Abu Dhabi z dużym powodzeniem startuje Amelia Mościcka. We wczorajszym konkursie dwufazowym o wysokości 130 cm nie miała błędów na oby swoich koniach. Na wałachu Corleo była szósta a na wałachu Contendrix uplasowała się na 8 miejscu.

Natomiast w dzisiejszym konkursie 130 cm pokonała zarówno parkur podstawowy jak i rozgrywkę bezbłędnie i zajęła wysokie 6 miejsce.

 

Wyniki: TUTAJ

 

Fot. Małgorzata Józwik