Kilka wysokich miejsc zajęli dzisiaj nasi młodzi zawodnicy w Samorin. W Ermelo startował już tylko Paweł Dąbrowski.

CSIOY/J/Ch/P Samorin Danube Champions (SVK)

Dzisiaj rozegrano w wiÄ™kszoÅ›ci konkursy pocieszenia w ramach mÅ‚odzieżowych CSIO. WiÄ™kszość koni odpoczywaÅ‚a przed jutrzejszymi Grand Prix w poszczególnych kategoriach wiekowych. WyjÄ…tkiem byÅ‚a kategoria kuców, w którym GP odbyÅ‚o siÄ™ dzisiaj. Trzy pary pokonaÅ‚y bezbÅ‚Ä™dnie zarówno parkur podstawowy jak i rozgrywkÄ™. Również Jagoda Kierznowska, która na klaczy Benja Luna zajęła trzecie miejsce w klasyfikacji uzyskujÄ…c w rozgrywce czas 36,20 s.

W konkursie pocieszenia dzieci drugie miejsce zajęła Alicja Kosmol, która na klaczy Fereusa pokonaÅ‚a parkur bez bÅ‚Ä™dów, a w rywalizacji mÅ‚odych jeźdźców po jednym bÅ‚Ä™dzie mieli Oliwer Bule na waÅ‚achu C Bas (3 m) i Julia BÅ‚aszczak na ogierze Shadowfax (4 m). Jeden bÅ‚Ä…d miaÅ‚a też Julia Ganowska w konkursie 135 cm (CSI2*), która na ogierze Heros uplasowaÅ‚a siÄ™ na 11 pozycji. A w konkursie 115 cm (CSI1*) miejsce czwarte zajęła Nel Skotarczak na waÅ‚achu Darco Lazar. Para ta nie miaÅ‚a bÅ‚Ä™dów na parkurze.

Mistrzostwa Świata Młodych Koni w ujeżdżeniu, Elmero (NED)

Dzisiaj w Ermelo wystartowaÅ‚ jedynie PaweÅ‚ DÄ…browski na hanowerskim waÅ‚achu Dantiamo (Dante Weltino OLD x Londonderry). Para ta wzięła udziaÅ‚ w maÅ‚ym finale koni 6-letnich. W porównaniu do wczoraj, ten mÅ‚ody koÅ„ zaprezentowaÅ‚ siÄ™ lepiej w kÅ‚usie. W pozostaÅ‚ych chodach sÄ™dziowie chcieli widzieć trochÄ™ wiÄ™cej rozluźnienia i aktywnoÅ›ci. Dantiamo otrzymaÅ‚ nastÄ™pujÄ…ce oceny: 8,2 za kÅ‚us, 7,0 za stÄ™p, 7,8 za galop, 7,8 za posÅ‚uszeÅ„stwo i 7,6 za perspektywÄ™ i uplasowaÅ‚ siÄ™ na 14 miejscu z wynikiem 7,68 pkt.