Bezbłędne przejazdy zanotowały dzisiaj Adrianna Ostrowska i Amelia Mościcka. Start w Goeteborgu ma w planach Przemysław Konopacki.

CSI5*-W Amsterdam/NED

Do startu w dzisiejszym konkursie o wysokości 150 cm Przemysław Konopacki wybrał wałacha Vasco. Jeden błąd w parkurze podstawowym zamknął drogę do rozgrywki i ostatecznie reprezentant Polski uplasował się na 24 pozycji.

Jak pisaliśmy wcześniej we wczorajszym konkursie Grand Prix Przemysław Konopacki zajął wysokie 5 miejsce na klaczy Home-Run. Zawodnik podjął decyzję o rezygnacji ze startu w Pucharze Świata by oszczędzać siły klaczy. Ale mamy bardzo dobrą informację – Przemysław Konopacki otrzymał od FEI „dziką kartę” i wystartuje podczas zawodów Pucharu Świata w Goeteborgu, które odbędą się za miesiąc.

CSI2* Peelbergen/NED

Niedzielny finał rundy koni 7-letnich rozgrywany był jako konkurs dwufazowy. Bardzo dobre 2 miejsce zajęła w nim Adrianna Ostrowska na klaczy Lertana VDL, na której pojechała bezbłędnie uzyskując w drugiej fazie czas 37,62 s. Na ogierze Landmeister VDL amazonka miała jeden błąd w drugiej fazie (26 m).

W konkursie 140 cm Adrianna Ostrowska wystartowała na klaczy Karola BS. Pierwszą fazę ukończyła z wynikiem 8 pkt. a w drugiej miała 9 pkt. (28 m). W tym konkursie zwyciężył Bryan Balsiger/SUI dosiadający ogiera Fabregas S (Nevados S – Regiel), który został wyhodowany w Polsce przez Stanisława Szurika.

CSIL2* Abu Dhabi/UAE

W dzisiejszym konkursie Grand Prix (140 cm) bezbłędny przejazd w parkurze podstawowym zanotowała Amelia Mościcka na wałachu Contendrix. W rozgrywce para ta miała jedno zatrzymanie i po udanym drugim najeździe amazonka zrezygnowała z dokończenia przejazdu. Ostatecznie zajęła 7 miejsce w klasyfikacji.

W dwufazowym konkursie 120 cm Amelia Mościcka wystartowała na wałachu Famio. Bezbłędny przejazd w obu fazach oraz czas 33,78 s w drugiej dał jej 9 miejsce w konkursie. Natomiast Olga Ziemniewicz na klaczy Sama miała jeden błąd w pierwszej fazie.