Bardzo dobre wyniki w niedzielnych konkursach uzyskali reprezentanci Polski. W Samorin piąty w GP był Michał Kaźmierczak, a w Vejer de la Frontera wysokie miejsca zajęli Andrzej Opłatek i Maksymilian Wechta.

CSI4* Andalucia Sunshine Tour/ESP

W Grand Prix 4* wystartował Andrzej Opłatek na klaczy Zero K. W parkurze o wysokości 155 cm przytrafiły się 3 błędy, jeden na początku i dwa pod koniec przejazdu, a na ostateczny wynik 13 pkt. złożyło się jeszcze przekroczenie normy czasu. Do rozgrywki zakwalifikowało się 9 par, a w konkursie zwyciężył Scott Brash/GBR na wałachu Helo Valentino.

Kilka dzisiejszych finałowych konkursów nosiło nazwę Grand Prix i w tym o wysokości 150 cm świetnie zaprezentował się Maksymilian Wechta na ogierze Chepettano. Po bezbłędnych przejazdach zarówno w parkurze podstawowym jak i w rozgrywce nasz reprezentant uplasował się na wysokim 4 miejscu w klasyfikacji i tym samym zdobył punkty do Longines Ranking. Adam Grzegorzewski ukończył swój przejazd na wałachu Kapucijn v/d Domkhoeve z wynikiem 8 pkt.

Chepettano i Maksymilian Wechta

Do rozgrywki „małego” Grand Prix o wysokości 145 cm zakwalifikowały się aż 33 pary, ale część z nich zrezygnowała z drugiego przejazdu. Bezbłędnie i szybko pojechał w niej Andrzej Opłatek, który na wałachu Le Cordial zajął wysokie 3 miejsce. Na miejscu 11 uplasował się Adam Grzegorzewski na wałachu Dark Fire – także ta para nie miała błędów.

Le Cordial i Andrzej Opłatek

Kolejny udany start w konkursie o wysokości 110 cm zanotował Stanisław Opielewicz, który na ogierze Farfan M zajął dzisiaj 2 miejsce w klasyfikacji.

Farfan M i Stanisław Opielewicz

CSI2* Donaube Champions Tour Samorin/SVK

Do rozgrywki konkursu Grand Prix o wysokości 145 cm zakwalifikowały się 2 polskie pary. Ostatecznie na wysokim 5 miejscu uplasował się Michał Kaźmierczak na ogierze Kalahari Rock, który w obu przejazdach nie miał błędów. Jedną zrzutkę w rozgrywce miała Klaudia Rajtar-Wojciechowska na wałachu Caletto Z i para ta zajęła miejsce 7.

Kalahari Rock i Michał Kaźmierczak

Najlepszym polskim zawodnikiem w finale rundy średniej (135 cm) był Kacper Niewiadomski, który na klaczy Lirocca Blue Ospa uplasował się na wysokim 4 miejscu. Z wynikiem 0 pkt. swoje przejazdy ukończyli jeszcze Daria Pietrzak na klaczy Unica-K (8 m.) i Magdalena Kałuża na wałachu Chaman.

Pierwszym niedzielnym konkursem był finał średniej rundy, w którym mogliśmy oglądać bezbłędne przejazdy 4 polskich par. Wysokie 2 miejsce zajęła w nim Małgorzata Kałuża na wałachu Colani, czwarty był Krzysztof Ludwiczak na klaczy Impati Roos VDL, zaraz za nim uplasował się Dawid Kubiak na ogierze Harold vd Tojopehoeve Z, a miejsce 9 zajął Kacper Mróz na wałachu Fifty-Fiftyvan Bovende Wevels.

CSI2* Spring MET, Oliva (ESP)

Finał rundy brązowej rozegrany został jako konkurs z rozgrywką o wysokości 140 cm. Bardzo dobrze 5 miejsce zajęła w nim Laura Kłapińska na wałachu Zirado, która w obu przejazdach nie miała błędów.

W dwufazowym konkursie o wysokości 120 cm bezbłędny przejazd zanotowała Lena Kwiatkowska która na klaczy Belle Fleur zajęła miejsce 11.