W ostatnim dniu zawodów CSIO w Samorin polskie amazonki dobre spisały się w konkursach Grand Prix.

CSIOY/J/Ch/P Samorin Danube Champions (SVK)

Do rozgrywki Grand Prix w kategorii dzieci zakwalifikowało się 10 par w tym 4 z Polski. Zwyciężył Albert Pisarik z Czech, który na wałachu Chapo pokonał rozgrywkę bezbłędnie i w czasie 32,07 s. Na trzech kolejnych miejscach uplasowały się polskie amazonki. Druga była Zuzanna Przybylska na klaczy Conny (0/34,81 s), trzecie miejsce zajęła Alicja Kosmol na klaczy Clearwater PP Z (0/35,59 s) a na czwartym miejscu uplasowała się Nel Skotarczak na wałachu Cash M E (0/39,70 s). Jeden błąd w rozgrywce miała Amelia Zięba na wałachu Gezant i ta para zajęła 8 miejsce (4/35,54 s). Na 11 pozycji uplasowała się Helena Gola na klaczy Carbonara MK. Ta para nie miała błędów na przeszkodach, ale minimalne przekroczenie normy czasu sprawiło, że na jej koncie musiał pojawić się 1 pkt. zamykający drzwi do udziały w rozgrywce. Świetnie spisująca się we wcześniejszych konkursach Paulina Słoniec na klaczy Die Kleine Lady miała jeden błąd w parkurze podstawowym (14 m).

Dokładnie 14 par zakwalifikowało się do rozgrywki GP w kategorii juniorów. I w tej dużej grupie znalazły się dwie polskie zawodniczki. Wysokie 3 miejsce zajęła Amelia Szczupakowska na wałachu Chaccos Boy, która nie miała błędów w rozgrywce (0/38,42 s). Natomiast Zuzanna Niziołek ukończyła swój przejazd z wynikiem 8 pkt i zajęła ostatecznie 13 miejsce w klasyfikacji. Po jednym błędzie w parkurze podstawowym miały Zuzanna Dąbrowska na klaczy Contharga (17 m), Julia Ganowska na wałachu Jornian Blue F (19 m) i Tamara Tybulczuk na wałachu Szifo (20 m).

Parkur podstawowy konkursu Grand Prix w kategorii młodych jeźdźców bezbłędnie pokonały tylko 3 pary. Najwyżej sklasyfikowaną polską amazonką była Magdalena Piksa, która na wałachu Milow-Prova zajęła 11 miejsce (8 pkt.). Na miejscu 13 uplasowała się Lena Maruszak na wałachu Jetulon van de Rietvenne (8 pkt.) a Oliwer Bule na ogierze Lazino był 15-ty (9 pkt.).