Dobrze przejazdy zaprezentowali dzisiaj nasi zawodnicy w konkursach Grand Prix. W Arezzo 8 miejsce zajął Adam Grzegorzewski,  Olga Patecka była 9 w Opglabbeek, a bez zrzutek parkur w Olivie ukończył Jan Chrzanowski.

CSIO FEI Jumping Nations Cup Youth, Opglabbeek (BEL)

Dokładnie aż 21 par zakwalifikowało się do rozgrywki Grand Prix kuców. W tej licznej grupie znalazła się Olga Patecka z wałachem Boco An Mhuileann. Drugi bezbłędny przejazd ukończony w czasie 40,19 s pozwolił naszej amazonce na zajęcie bardzo dobrego 9 miejsca w klasyfikacji. Należy dodać, że był to pierwszy start zawodniczki w GP kuców na zawodach międzynarodowych.

Konkurs Grand Prix w kategorii młodych jeźdźców nie był zbyt udany dla naszych zawodniczek. Najlepszy wynik uzyskała Iga Biegalska, która na klaczy Doravella miała 8 pkt.

Ale nie tylko konkursy Grand Prix znalazły się w niedzielnym planie w Opglabbeek. Na wysokim 4 miejscu swój start w konkursie z Jokerem o wysokości 135 cm ukończyła Maria Brańka-Borja na klaczy Camilla. Komplet punktów zdobyły też Nina Sućko na wałachu Berlin Blue (12 m.) oraz Juliana Suska na klaczy Cascadeuce 13 m.). W konkursie kuców (120 cm) bardzo dobre 5 miejsce zajęła Zofia Kamińska na wałachu Portos, a na 9 pozycji uplasowała się Zofia Biel na ogierze Chippendale. Obie zawodniczki nie miały błędów na parkurze.

CSI3* Toscana Tour II 2024, Arezzo (ITA)

Konkurs Grand Prix (155 cm), który był zarówno zaliczany do Longines Ranking jak i był konkursem kwalifikacyjnym do Igrzysk Olimpijskich, był dla startujących w nim par dość dużym wyzwaniem. Tylko dwie zdołały pokonać go bez błędów i zakwalifikować się do rozgrywki. Z wynikiem 4 pkt. swój przejazd ukończył Adam Grzegorzewski na wałachu Issem, a czas przejazdu pozwolił na zajęcie bardzo dobrego 8 miejsca w klasyfikacji. Z dokończenia swojego przejazdy zrezygnował Dawid Skiba dosiadający wałacha Odilon van het Bevrijdthof.

O punkty do Longines Ranking zawodnicy walczyli także w konkursie 145 cm. Tu do rozgrywki zakwalifikował się Krzysztof Ludwiczak na klaczy Miss Kanilvia PS, który po kolejnym bezbłędnym przejeździe zajął ostatecznie miejsce 7. Zawodnik na czysto pokonał też dwufazowy konkurs 140 cm, w którym na klaczy Castakka Blue PS zajął miejsce 14.

Dwufazowy konkurs o wysokości 120 cm podzielony był na dwie klasyfikacje. W pierwszej wysokie 2 miejsce zajęła Aneta Wysocka na klaczy Eviva, a zaraz za nią uplasowała się Izabela Vinckier na ogierze Dom Prinzignon Melloni Z. Bezbłędna na dwóch koniach była Cassandra Orschel – na klaczy Jella B zajęła miejsce 8, a na klaczy Kiss Me Sweet była 11. Na 12 miejscu uplasowała się Helena Bartusek na klaczy Make A Mess. W drugiej klasyfikacji miejsce 5 ex aequo zajęła Klaudia Siarkiewicz na klaczy Andigo Al Z. Amazonka nie miała też błędów na ogierze Karel, na którym uplasowała się na 23 pozycji. Również konkurs 115 cm rozegrany był jako dwufazowy. Miejsce 2 zajęła w nim Izabela Vinckier na klaczy Kucinda. Bezbłędnie parkur pokonał też Mikołaj Ziębicki na ogierze Magnificent Z (15 m.). Ten 13-letni zawodnik zajął też bardzo dobre 3 miejsce w dwufazowym konkursie 110 cm, w którym dosiadał wałacha Quilian van’t Kattenheye.

Spring MET 2024 Oliva (ESP)

Minimalne przekroczenie normy czasu wykluczyło Jana Chrzanowskiego z udziału w rozgrywce konkursu Grand Prix (145 cm/LR), który na wałachu Chico de Hus Z ostatecznie zajął w konkursie 15 miejsce z 1 pkt.