Kilka wysokich miejsc zajęli dzisiaj reprezentanci Polski. W Pucharze Narodów dzieci w Lamprechtshausen szczęście nie do końca było po stornie naszych reprezentantów.

CSIO P/Ch/J/Y Lamprechtshausen (AUT)

Pierwszy konkurs Pucharu Narodów w Lamprechtshausen rozegrany był w kategorii dzieci. Po pierwszym nawrocie zespół Polski plasował się na drugim miejscu ex aequo z wynikiem 4 pkt. A drugich przejazdach było więcej błędów co zepchnęło nasz zespół na niższe miejsce w klasyfikacji. W ekipie startowały następujące pary: Nadia Lehman na klaczy Silver Star (0/14), Adam Goszczyński na Charlton (0/elim.), Małgorzata Babczyńska na klaczy Happylina (4/0) i Alicja Kosmol na klaczy Fereusa (4/13).

W klasyfikacji indywidualnej konkursu PN (jeden przejazd) miejsce 4 zajęła Paulina Słoniec na klaczy Die Kleine Lady (0 pkt).

W porannym konkursie juniorów klasyfikację podzielono na dwie części. W jednej z nich bardzo dobre 2 miejsce zajął Patryk Skrzyczyński na wałachu Gverdi. Bezbłędnie przejechała też Julia Ganowska na wałachu Number One (16 m.). W drugiej grupie na miejscu 6 uplasowała się Daria Pietrzak na klaczy Unica-K.

Konkurs PN w kategorii juniorów zostanie rozegrany jutro.

Šamorín - Danube Champions Tour I 2023 (SVK)

Bardzo zadowolony ze swojego starty w konkursie zaliczanym do Longines Ranking może być Jacek Polikowski. Bezbłędny przejazd na wałachu Lector pozwolił mu na zajęcie dobrego 10 miejsca w klasyfikacji. Mściwoj Kiecoń na wałachu Cicero miał jeden błąd.

W dwufazowym konkursie 135 cm bez punktów karnych swój przejazd ukończył Jacek Polikowski na wałachu Celtic, a uzyskany czas pozwolił na zajęcie 17 miejsca.

CSI2* Lier (BEL)

Z jednym błędem swój przejazd w konkursie zaliczanym do Longines Ranking ukończył Adam Grzegorzewski na wałachu Issem (19 m.). Daria Kobiernik na wałachu Sonet zjechała z parkuru z wynikiem 8 pkt.

W konkursie 140 cm dobrze zaprezentował się 7-letni wałach Dark Fire, który pod Adamem Grzegorzewskim pokonał parkur bezbłędnie (22 m.).

CSI3* Redefin (GER)

Najlepszym piątkowym wynikiem Maksymiliana Wechty było zajęcie 4 miejsce w konkursie o wysokości 140 cm. Reprezentant Polski startował w nim na ogierze Fibonacci S